Cüneyt Yemenici: Yaptığımız işlem kısırlaştırma işlemidir

Sokak hayvanlarının zehirlenmesi ve Ramazan şenliklerinin yapıldığı alandan toplanmasıyla ilgili gazetemiz köşe yazarı ve muhabirimiz Nermin Alpay imzalı haberimize Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’den açıklama geldi.

Cüneyt Yemenici: Yaptığımız işlem kısırlaştırma işlemidir
6.07.2014 - 13:07
4849


Sokak hayvanlarının zehirlenmesi ve Ramazan şenliklerinin yapıldığı alandan toplanmasıyla ilgili gazetemiz köşe yazarı ve muhabirimiz Nermin Alpay imzalı haberimize  Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’den açıklama geldi.

 

Nermin Alpay’ın kaleme aldığı haberde kent merkezinde insanlarla iç içe yaşayan hayvanların belediye görevlilerince toparlanıp barınağa götürülüyor haberinin dışında,“ kedi ve köpeklerin belediye tarafından zehirleniyor “ anlamı çıkaracak en ufak bir yorum ve suçlama olmamasına karşın Sayın Başkan Cüneyt  Yemenici’nin zehirleme olayına karşı duyduğu hassasiyet  sevindiricidir.

 

Haberi kaleme alan Nermin Alpay’ın tepkisi Akçakoca Belediyesine değil, kedi ve köpekleri zehirleyen canileredir. Zehirlenerek veteriner kontrolünde kurtarılmaya çalışılan sokak kedisinin Videosunu paylaşmak zorunda kaldığımız olay ise Akçakoca’da gerçekleşmiştir. Görgü tanıklarını beyanları elimizdedir.

 

Zehirleme işinin içinde olmayız

 

Kendi kişisel Facebook sayfasından kısa bir açıklama yapan Başkan Yemenici, Köpek ve kedilerin zehirlenme hadisesiyle ilgili olarak Akçakoca Belediyesi’nin yakından uzaktan en ufak bir ilgisi olmadığını belirterek , “Bırakın Mübarek Ramazan ayında hiçbir zaman telef etmek veya öldürmek işlemini uygun görmeyiz bu günahın tarafı asla olmayız “ dedi.

 

İŞTE O AÇIKLAMA:

Yapılan rutin bir işlem, haber gerçeği yansıtmıyor

 

“ Değerli hemşerilerim ve hayvan severler, Akçakocatv internet gazetesinde çıkan Nermin Alpay tarafından yapılan köpekler zehirleniyor başlıklı haber hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Belediye ekiplerimiz kesinlikle sokak hayvanlarını zehirlememektedir. Yaptığımız işlem sokak hayvanlarını veterinerimiz öncülüğünde sakinleştirici iğne ile sakinleştirip hayvan barınağında kısırlaştırma işlemi için toplama işidir.

 

Salı günü barınağa davet

 

Çok uzun süredir belediyemiz bünyesinde veteriner hekimimiz yoktu. Göreve gelir gelmez ilk işimiz bu eksiğimizi gidermek olmuştur. Bırakın Mübarek Ramazan ayında hiçbir zaman telef etmek veya öldürmek işlemini uygun görmeyiz bu günahın tarafı asla olmayız. Merak eden herkes tüm eksiklerini tamamladığımız barınağımızda salı günü gerçekleştireceğimiz kısırlaştırma işlemini görebilir.

 

 Tarafımızdan herhangi bir bilgi almadan bu haberleri yapmanın insaflı bir davranış olmadığını belirtmek istiyorum" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (12)

 • Nermin Alpay
  Nermin Alpay
  3.04.2021 18:41

  Maalesef Başkan yaptığım haberi okumamış olmalı. Çünkü haberde 2 unsur var: 1- Toplama haberi 2- Zehirleme haberi İkisi birbirinden bağımsız olup, aynı güne denk gelmesi nedeniyle alt başlıklar altında verilmiştir. Toplanan köpekler ( 6 tane) barınakta görülmüştür. Vetriner ile görüşülerek kısırlaştırma işlemi için alındığı bilgisi edinilmiştir. AMA ZEHİRLEMELER VAHİM BİR DURUM VE BİZ 3 AYRI YERDE YAŞADIK. SAHİPLİ OLDUKLARI İÇİN 3 KÖPEK 1 KEDİ DEN HABERİMİZ VAR. BUNU PAYLAŞTIK. BAŞKAN BENİ YALAN HABER YAPMAKLA SUÇLAMAK YERİNE ZEHİRLEME YAPANLARIN BULUNMASI İÇİN BİZE YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİZ. ÇÜNKÜ ZEHİRLEME İLE İLGİLİ OLARAK KENDİSİNE HİÇBİR SUÇLAMA YAPILMAMIŞTIR.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Aslında bu durum kedi can derdi, durumu... KEDİ ACI ÇEKİYOR, BUNLAR HİKAYE ANLATIYOR.

 • ibrahim çiloğlu
  ibrahim çiloğlu
  3.04.2021 18:41

  hayvanların telefi günahtır ama başı boş sahipsiz hayvanların sokakta helede aşısız dolaşmaları bence yanlış.hayvan severler bence bizler kadar hayvan sevse ozaman tavuklar inekler kuzulardada koyunlarda hayvan bunlarında çarşıda kumsalda başı boş gezmesi olması bence hayvan sevgisidir bir köpek neyse bir kuş bir koyun bir danada bence aynıdır ama herşeyin bir sahibi bir bakanı olmalı sahipsizler toplanmalı ki bu yapılıyor ve bakılıyor çocuklarımız köpek bolluğundan sokaklara çıkamaz oldu toplanıp barınağa getirme işi güael türizmin göz bebeği akçakocada saygıyla karşılanmalı plajlar köpek dolsa sokaklar hayvan dolsa akçakocaya yakışmaz saygılarımla

 • "en son babalar duyarmış"
  3.04.2021 18:41

  Albayrak zamanında da " Albayrak ben yapmadım" diyordu. Doğrudur. Çocuklar suç işleyince en son babalar duyarmış. Tabii ki sen yapmadın başkan ama kim yaptı ? Bir zahmet silkelesen, Albayrak gibi gözünü kapamasan... Sonun aynı olmasın sonra ? 5 yıl dediğin çok uzun değil. Acaba ? soru sormak kötü birşey değil Başkan Yemenici, hemen celallenme. Zor bir görevin var. Faili meçhul olan her suç, baştakilere yazar, bilirsin. Sana ağır gelmesin. Politika böyle birşey. Adamı sokakta, evde rahat bırakmazlar, telefonlar susmaz. kimi şahsi menfaat bekler kimi hayır dua. Tandığım kadarıyla Nermin Alpay'ın ne senden beklentisi var, ne sana düşmanlığı. Ne olduysa onu yazdı. Görenler şahit. Fikret'İn altını oyanlar, sizin altınızı oymak isteyenler de yapmış olabilir. Neden? diye sor bence.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  ya arkadaş madem kedi köpeği çok seviyorsunuz alıp evinizde besleyin.ben sevmiyorum mecburmuyum sokakta köpeklerle beraber yürümeye.çocuklarımız dışarı çıkamıyor mahalle araları köpek dolu.çocuğun evin önüne çıkmaya korkuyor.bırakın bu hayvanseveriz laflarını.tabiki de toplanacak barınaklarda bakılsın bu hayvanlara.birlikte yaşamalıyız falan ne saçma sapan düşünceler ....

 • yeterr
  yeterr
  3.04.2021 18:41

  nese kulak ve nermin alpay sizden nefret ediyoruz

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  hiç kimse hayvanlar öldürülsün demiyor ama bu kadar başıboş köpek bu akçakocaya fazla mezarlıkla huzurevi arasında insandan çok köpek var değil akşamları gündüz bile yolda yürümeye korkar olduk acilen çözüm

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Cüneyt abi allah sana kolaylık versin böyle bir millet görmedim bunları memnun edemezsin neden biliyormusun abi çekememezlik varsa hep bir sebep ararlar.kolay gelsin.. Allah yardımcın olsun..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  geçen sene teyzemi ısırdı itin biri. ama sahipliydi itolu it. sokak köpekleri gariban genelde acıyo insan ama bazısı azman gibi olmuş önlem alınsın tabi

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  asıl hayvansever kisvesi altında bu hayvanları önce edinip sonra sokağa bırakanlarla mücadele edilmeli. akçakoca gibi her tür ve cinsten sokak hayvanının olduğu başka bir yer var mı acaba?

 • YETER
  YETER
  3.04.2021 18:41

  YETERCİM NEFRETİNİ YİİYİM SENİN... SAKİNLEŞ BİR HELE ... İNSAN OL... VE DE BİRGÜN YEMEKTEN FALAN ZEHİRLENİRSEN BUNU HATIRLA... NEFRET, İNSANI TÜKETİR ÇÜNKÜ... BEN SENDEN NEFRET ETMİYORUM. SAMİMİYETLE ACIYORUM. AH BU ARADA BEN NEFRET ETTİĞİN NERMİN... NE ÇOK ŞEY KAYBETTİĞİNİ BİR BİLSEN...

 • tc ata ya
  tc ata ya
  3.04.2021 18:41

  SEN akcakocalı derken destur de sen alısırsın cekecegın acılara

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız