Yiğit, ilçenin geri kalmışlığında siyasilerin ve bürokratların çok büyük suçu var

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit bir konuştu pir konuştu. “Yığılca’nın geri kalmışlığının konuşulması kanıma dokunuyor” diyen Yiğit, ilçenin geri kalmışlığında siyasilerin ve bürokratların çok büyük suçu olduğunu söyledi.

Yiğit, ilçenin geri kalmışlığında  siyasilerin ve bürokratların çok büyük suçu var
19.06.2014 - 15:38
3014

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit bir konuştu pir konuştu. “Yığılca’nın geri kalmışlığının konuşulması kanıma dokunuyor” diyen Yiğit, ilçenin geri kalmışlığında  siyasilerin ve bürokratların çok büyük suçu olduğunu söyledi.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca’nın geri kalmışlığını ve yıllardır yolunun yapılmamış olmasının sorumlusu olarak  siyasileri  ve bürokratları gösterdi. İsyan ederek başladığı konuşmasında siyasilere ve bürokratlara  verip veriştiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca’ya uygulanan toplumsal farklılıkları bu safer ağır eleştirdi.

Yiğit, “Yığılca’ya  kılıf  uydurmaya çalışanlara Belediye Başkanı olarak yasal işlem başlatacağım. Yığılca Düzce’nin en büyük ilçelerinden biri. Yığılca hakkında yapılan en ufak bir eleştiri dahi benim kanıma dokunuyor. Yığılca hiçbir zaman geri kalmış bir ilçe olmadı. Sürekli olarak Yığılca yolunu sorun ediliyor. Eğer bu yolun yapılması bu kadar geciktiyse bu siyasilerin ve bürokratların suçudur. Yığılca halkının hiçbir suçu yoktur. Yığılca Düzce’nin bir parçası ise hiç kimse o parçaya farklı bir toplummuş gibi lense edemez. İlçemiz, sosyal Kültürel ve Ekonomik olaylarda Türkiye’nin ve Düzce’nin bir parçasıdır. Basınımızdan rica ediyorum kötü olayların ilk defa Yığılca’da oluyormuş gibi manşetlerine taşımasınlar. Bu konuda rahatsız oluyoruz. Bu tarz olaylar Yığılca insanına yapılmış saygısızlıktır.Yığılca insanı  bu toprakların asıl evladıdır. Bu toprakların asıl evladını beğenmemek yapılan en büyük ayıptır” dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer  Yiğit, Yığılca’nın eğitim konusunda biraz daha  gelişmesi gerektiğini, yeteri düzeyde olmadığını belirtti. Yiğit Yığılca’nın eğitimde geri kaldığını söylerken, Kaymakam Mehmet Özcan ve İlçe Milli Eğitim müdürü ise, eğitim seviyesinin yüksek olduğunu söyleyerek görüş ayrılığına düştüler.

Yiğit, Yığılcamız eğitim konusunda henüz istenilen oranda gelişemedi. Bu şu demek olmasın, ilçemizde mevcut eğitim yeteri kadar veremesek de aileler yok güçleri ile çocuklarını dışarı da okutarak eğitim almalarını sağlıyorlar” dedi.

Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan ve ilçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in eğitimde geri oldukları görüşüne katılmadıklarını, çevre ilçelere göre eğitimde her geçen gün biraz daha ilerlediklerini belirtti.

Kaymakam Özcan,” Yığılcamız her geçen gün eğitimde biraz daha ilerliyor. Ben belediye başkanımın eğitim konusundaki söylemlerine katılmıyorum. İlçemiz eğitimde çevre ilçelere göre daha üst sıralarda bu da bizim eğitimdeki başarımızı gösterir” dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İDO
    İDO
    3.04.2021 18:41

    SAYIN BAŞKAN ŞOV YAPMIŞ.BAŞKA BİŞEY DEĞİL KENDİSİ İLÇE BAŞKANLIĞI YAPMA DIMI?Bİ DAHAKİ DÖNEME HAZIRLIK YAPIYOR.MİLLETİN GÖZÜNE GİRMEK İSTİYOR BELLİ.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız