Suya dalan stop etti!

Düzce’yi etkisi altına alan ani yağmur hayatı felç etti. Özellikle Kalıcı Konutları D 100 ve şehir merkezine bağlayan Kervan Kavşağı mevkiinde ki yoncada logarların tıkanması nedeni ile biriken yağmur suları sürücülere zor anlar yaşattı.

Suya dalan stop etti!
2.06.2014 - 15:14
3090

Düzce’yi etkisi altına alan ani yağmur hayatı felç etti. Özellikle Kalıcı Konutları D 100 ve şehir merkezine bağlayan Kervan Kavşağı mevkiinde ki yoncada logarların tıkanması nedeni ile biriken yağmur suları sürücülere zor anlar yaşattı. 

Su birikintisini fark etmeyen sürücüler Of Roard  araba yarışlarını andıran görüntüler oluştururlarken Kervan köprüsünden ana yola, ana yoldan Kalıcı konutlara dönen araçlar  hızlı gelince kazaya adeta davetiye çıkardılar. Suya giren kimi araçlar stop ederken, vatandaşlarda ani bastıran yağmurdan nasibini aldı.

Logorlar yetersiz kaldı

Düzce’de haftasonu bastıran ani yağmur adeta hayatı felç etti. Şehir içinde trafik aksarken, Kervan Kavşağı yonca geçitte ilginç görüntüler ortaya çıktı. Düzce’ye ve D-100 karayoluna dönüşlerde aşırı yağmur nedeniyle yetersiz kalan logarların  tıkanması  nedeni ile yağmur suları birikerek adeta gölet oluşturdu.

Uyarıcı hiçbir tabela yok

Kervan köprüsünden ana yola, ana yoldan ise kalıcı konutlara dönen araçların her hangi bir uyarıcı tabela olmaması nedeniyle su birikintisini fark etmeyince adeta suya saplandılar. Suya  giren kimi  araçlar stop ederken, kimi araçlarda son anda manevra yaparak kaza yapmaktan kurtuldular.

Araçlarını kendileri itti

 Suya saplanmaları nedeniyle stop eden araçlarını bazı sürücüler kendi imkanları ile iterken, bazı sürücüler ise yardım beklemek zorunda kaldılar. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekiplerinin uyarısı ile Kervan Kavşağı’na gelen belediye ekipleri logar kapaklarını temizleyince yağmur suyu birikintisi akarak yol normale döndü.

Diğer taraftan şehir merkezinde de yağmura aniden yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar yağmurdan korunmak için kapalı alanlara kaçarken bazı vatandaşlar ise yağmurun şiddetli yağmasına aldırış etmeden ıslanarak yollarına devam ettiler.

Yağışlı hava devam edecek

Bir kaç gündür etkili bir şekilde devam eden yağışlı hava; Meteroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre Düzc e ve çevresinde 5 gün boyunca daha hüküm sürecek.

Yapılan hava tahminlerine göre, Düzce genelinde bugün ve önümüzdeki hafta Cuma  gününe kadar yağış bekleniyor.Zaman zaman gök gürültülü yağış beklenen ilimizde yağışların zaman zaman kuvvetli olacağı öngörülerek , vatandaşların ve yetkililerin ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olaylara karşı tedbirli olmaları istendi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız