Sarıyayla muhtarı Şinasi Cingirt : Ağır tonajlı kamyonlar yüzünden yollarda çile çekiyoruz

Sarıyayla Köyü Muhtarı Şinasi Cingirt, baraj inşaatında çalışan ağır tonajlı kamyonlar yüzünden köy yaşamının sekteye uğradığını söyledi.

 Sarıyayla muhtarı Şinasi Cingirt : Ağır tonajlı kamyonlar yüzünden yollarda çile çekiyoruz
23.05.2014 - 02:19
5817

 

 

Sarıyayla Köyü Muhtarı Şinasi Cingirt, baraj inşaatında çalışan ağır tonajlı kamyonlar yüzünden köy yaşamının sekteye uğradığını söyledi.

Gazetemize yaptığı açıklamada, köye yapılan yatırıma karşı çıkmadıklarını ve her zaman destek olduklarını söyleyen Sarıyayla Muhtarı Şinasi Cingirt, Baraj inşaatında çalışan ağır tonajlı kamyonların köy yolunda çöküntüler oluşturduğunu söyledi.  Muhtar Cingirt, okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte bu sorunun köy halkı üzerinde ciddi rahatsızlıklar oluşturacağını, mevcut yolun artan trafik yükünü kaldırmayacağını sözlerine ekledi.

 

Ağır tonajlı kamyonlar yüzünden yollar bozuldu

 

Arabacı Köyü’nden Koçullu Sarıyayla yokuşu istikametinde 30 40 ton ağırlığında inşaat malzemesi çektiği için ağır seyreden kamyonlar yüzünden yolların bozulduğunu, trafiğin işlemediğini ve kamyonların arkasına takılan araçların konvoy oluşturduğunu söyleyen Şinasi Cingirt, Kaymakamlık kanalıyla Köylere  Hizmet Götürme Birliğine,milletvekili Osman Çakır’a, ayrıca Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis üyelerine sözlü ve yazılı müracaatları yapmasına rağmen, kendilerine henüz bir geri dönüş yapılmadığını sözlerine ekledi.

 

 

Yol, trafik güvenliği açısından sakıncalı

 

Sarıyayla Muhtarı Şinasi Cingirt, okulların tatil olması ve fındık toplama sezonunun başlamasıyla birlikte, köy nüfusunda ciddi bir artış olacağını söyleyerek, köye giden yolların iki aracın rahatlıkla geçeceği bir hale getirilmesi gerektiğini “ söyledi.Muhtar Cingirt, ”  baraj inşaatında işlerin hızlanmasıyla birlikte günlük 30 40 kamyonun çalışacağı, mevcut yolun trafik yükünü kaldırmasının mümkün olmadığını ve trafik güvenliği açısından yolun bu haliyle sakıncalı olduğunu “ söyledi.

 

Fındık sezonunda ciddi sıkıntılar çıkacak

 

Köylerindeki yaşamın normal bir seyre kavuşabilmesi ve köy halkının mağduriyetinin engellenmesi, fındık sezonunda sıkıntılar çekilmemesi  açısından yolların genişletilmesi, ya da en azından belirli aralıklarla ‘’cepler’’yapılarak trafik akışının sağlanmasının gerektiğini söyleyen Muhtar Şinasi Cingirt, kamu idaresinin bu soruna yaz tatili öncesinde bir çözüm üretmesinin zorunlu olduğunu, aksi halde ileride yaşanabilecek sıkıntılarda “ eyvah “ demenin vicdani sorumluluğunun altından kimsenin kalkamayacağını “  söyledi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  muhtarım sana güveniyoruz fındığa kadar çözersn bu sorunu inşallah

 • güven büyğkkol
  güven büyğkkol
  3.04.2021 18:41

  Muhtara katılıyorum bir an önce tek-bir alınsın

 • murat ataş
  murat ataş
  3.04.2021 18:41

  bir sarıyaylalı olarak yol yapmadan baraja başladılar.fındık toplama zamanı geliyor fındık kuruduktan sonra patoza verilecek makinayı yola kurucaz kamyonlar tırlar nasıl geçecek.şimdiden yollar göçüyor.evlerimiz sallanıyor.hasar olursa kim karılayacak bunları.fındık bahçemin içine büyük kayalar kaçırmışlar kim temizleyecek.bu barajın yolunu ormanın içinden yapsalar iyi olur.çok zarar görecez bizler bu barajdan..

 • Akçakoca
  Akçakoca
  3.04.2021 18:41

  Arabacı köyü değirmeninin yanından arıtmaya çıkan yol açılsa biraz yardımcı olur konuya.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız