Devlet memurluğu için sınav başvuruları başlıyor

Devlet memurlarının seçilmesi için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları yarın başlıyor. 5 Mayıs ve 14 Mayıs tarihleri arasında yapılacak başvurularla ilgili açıklama yayımlayan ÖSYM adayları sürenin uzatılmayacağı konusunda uyardı.

Devlet memurluğu için sınav başvuruları başlıyor
4.05.2014 - 15:18
1952

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı’na başvurular yarın başlıyor. Devlet memuru olmak isteyen binlerce kişiyi ilgilendiren sınavla ilgili bir açıklama yayımlayan ÖSYM başvuruların 5 Mayıs 2014 Pazartesi başlayıp 14 Mayıs 2014 Çarşamba sona ereceğini açıkladı. Başvuru süresinin uzatılmayacağı vurgulanan açıklamada başvuruların başvuru merkezlerince yürütüleceği belirtildi.

 

 Adaylar, aday başvuru formuna, başvuru merkezi bilgilerine ve kılavuzlara www.osym.gov.tr adresinden ulaşabilecekler.

 

 Düzce’de başvuru yapılabilecek merkezler ise şunlar: Düzce Üniversitesi Rektörlüğü Konuralp Kampüsü Merkez Sınav Koordinatörlüğü ve Düzce Anadolu Teknik Lisesi.

 

 Ayrıca adayların başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir.

 

 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacak. 2014-KPSS kapsamında; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Temmuz 2014 tarihinde, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacak.

 

 2014-KPSS’ye lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecek. Bir lisans programından mezun olan veya mezun olabilecek durumda olan adaylardan Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyenler ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nda din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de 2014-KPSS’ye başvuru yapmaları gerekiyor. Tüm adayların 2014-KPSS’nin Cumartesi sabah oturumuna katılmaları zorunlu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız