Üniversitelilerin, Sen Yoksan 1 Kişi Eksiğiz projesi devam ediyor

‘Sen Yoksan 1 Kişi Eksiğiz’ sloganıyla yola çıkan Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesi öğrencileri, yardımlara hız kesmeden devam ediyor.

Üniversitelilerin,  Sen Yoksan 1 Kişi Eksiğiz projesi devam ediyor
13.04.2014 - 13:16
3962


‘Sen Yoksan 1 Kişi Eksiğiz’ sloganıyla yola çıkan Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesi öğrencileri, yardımlara hız kesmeden devam ediyor.

 

Düzce Üniversitesi Medya Topluluğu ve Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesi öğrencilerinin ortaklaşa başlattığı “ Sen yoksan bir kişi eksiğiz”  kampanyası tüm hızı ile devam ediyor. Öğrenci topluluğu, ilk olarak Uğurlu’da başlattıkları projeyi, Düzce sınırlarının ötesine taşımayı başardılar.

 

“ Sen yoksan bir kişi eksiğiz”  projesini  ilk olarak 25 Kasım 2013 tarihinde Akçakoca’nın uğurlu köyünde eğitime devam eden Uğurlu ilköğretim okuluna yardım getirerek başlayan üniversite topluluğu,  Uğurlu köyünde bulunan öğrencilere yapılan bu yardım sonrasında çalışmalarına devam eden gençler daha sonra 26 aralıkta Akkaya ilkokuluna ve Balatlı İlkokuluna yardım getirdi. 2013’ün son yardımı ise 31 Aralık’ta dadalı ilkokuluna oldu. Burada öğrencilere atkı bere eldiven defter kitap kalem silgi futbol topu basketbol topu ve voleybol topu gibi yardımlarda getirildi. Yaklaşık 300 öğrenciye götürülen yardımlar dikkat çekti. Ayrıca Anasınıfı öğrencilerinden Sekizinci sınıfa kadar bütün öğrencilere destek vermeye çalışan öğrenciler yardımına hız kesmeden devam ediyor.

 

Proje’ye İzmir’den destek

 

Projenin hızla yayılmasını sağlayan öğrenciler hem sosyal medya üzerinden hem de yerel medya üzerinden adlarını sıklıkla duyurmaya başladı. Duyurular sonrasında Düzce Üniversitesi Medya Topluluğu ve Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşke öğrencilerine İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsünden destek geldi. Ortak bir çalışma yapılmaya başlandı. Yardımlar hem İzmir’den hem Düzce’den toplanmaya başlandı.

 

 

Erzurum ve Siirt’e destek olundu

 

Hem Düzce Üniversitesi öğrencileri hem de İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsü öğrencileri tarafından toplanan yardımlar çoğalınca proje Düzce dışına çıktı. Bu sefer önce Erzurum’a daha sonra Siirt’e bulunan okullarda okuyan öğrencilere destek olunması için karar kılındı. Konu ile ilgili yapılan araştırma ve ön çalışmaların ardından Erzurum’da bulunan Sancaklar Maksut İlköğretim Okulu’nda okuyan 11 öğrenciye ve Siir’tin Baykan İlçesinde Beysel Karani İmam Hatip Ortaokulu’nda ki 22 öğrenciye yardım paketleri ile beraber birer mektup gönderilerek 33 öğrencinin yardımına koşuldu.

 

Proje devam edecek

 

Öğrencilerin başarılı çalışmaları sonrasında önce Düzce’de başlayan ve bu sesi duyan İzmir İleri teknoloji Enstitüsü öğrencilerinin de destekleri ile devam eden proje kapsamında öğrenciler adına yapılan açıklama da dikkat çekti. Öğrenciler yaptığı açıklamada: “ İlk olarak Düzce’nin Akçakoca ilçesinde başlattığımız bu projeye İzmir’den de destek geldi. Düzce’de bulunan 300 öğrenciye destek olmamızın ardından diğer illerde ki öğrencilere de yardım edebileceğimiz kanaatine vardık. Öğrenciler ile temasa geçtik ve İzmir’in de destekleri ile hem Siirt hem Erzurum’a destek olduk. İlerleyen zamanlarda başka illerde ki öğrencilere de destek olacağız” dediler.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız