3. mendirek projesi bir samimiyet testidir.

Önümüzdeki mahalli seçimler Akçakoca için köprüden önce son çıkıştır...

3. mendirek projesi bir samimiyet testidir.
28.11.2023 - 12:09
Güncelleme 28.11.2023 - 13:50
Kaynak: Özel Haber
991
4

Önce biraz hafızamızı tazeleyelim.

3. mendirek projesine kimler karşı çıktı.

Bir numaraya tabii ki Fikret Albayrak gelir.

Kıyılarımız ne olacak diye Akçakoca Kent konseyinde birkaç oturumluk panel düzenledi ve hiçbir destek açıklaması olmadı.

Ama aynı hassasiyeti Ayazlı’da büyük bir liman olması hedefi ile başlayan balıkçı barınağı projesinde göstermedi. Büyük firmaların menfaati söz konusu olunca kıyılarımız hiç umurunda değildi, ağzını açıp iki kelam bile etmedi.

İki numaraya ise tabii ki Cüneyt Yemenici gelir. Ankara’da projenin iptali için az gayret sarf etmedi ve başardı. İki numaraya düşmesinin sebebi hiç olmazsa balıkçı kulübelerinin önündeki sundurmaları yapması sebebiyledir.

Üç numaraya tabii ki Mehmet Nazım Pazvant gelir, belki de birinci sıraya almak gerekir ama yaptıklarını ve yapacaklarını perde arkasından yaptığı için 3. Mendireğin iptalindeki katkıları pek kamuoyunda bilinmez.

Mehmet Nazım Pazvant’ın bu mevzu ile ne alakası var sorusunu sorduğunu duyar gibi eliyorum.

Efendim Mehmet Nazım Pazvant için Akçakoca’daki boru fabrikalarının menfaatleri birinci sıradadır, daha sonra diğer mevzular gelir.

Eğer 3. Mendirek yapılmış olsaydı balıkçı barınağı diye başlayarak devasa bir liman projesi devreye giremezdi. Akçakoca Ticaret Odasında bu 3. Mendireği engellemek için yapılanlar da hala açığa çıkardı.

Bu üçlü düşüncelerinde o kadar samimiler ki; facebook hesaplarında balıkçılara bir geçmiş olsun mesajını bile çok görmüşlerdir.

Okan Yanmaz’un bu işin ne tarafında olduğunu anlayabilmek ise biraz zor, çünkü rant olmayan yerde olan bitenler Okan Yanmaz’ın ilgisini pek çekmez, eğer ilgisini çekerse bilin ki bizim bilmediğimiz, anlayamadığımız bir rant muhakkak vardır.

3. mendirek ile açıklama yapan ve destek veren tek siyasi ise Tuğrul Abanoz ancak o da bilgi kirliliğinden fazlasıyla etkilenmiş.

.

İkinci çözüm olarak Ayazlı’da yapılacak balıkçı barınağı diye başlayan ve limana çevrilecek olan projeyi göstermiş ki, bu eşyanın tabiatına aykırı bir husustur, balıkçılarla sanayicilerin ortak menfaati olan bir proje mümkün olamaz.

Ayazlı’daki proje balıkçılar için değildir, boru fabrikaları içindir. Tuğrul Abanoz Fikret Albayrak’ın "Bu proje kıyılarımıza ne kadar zarar verecek?" diye niçin bağırmadığını sanıyor ki?

3. mendirek projesi önümüzdeki seçimler için adayların samimiyet testi olacaktır.

Bilin ki; 3.mendirek projesinin bir kenarından tutmayanlar, halkın değil zenginlerin belediye başkanı olacaktır.

**

Hamiş: Önümüzdeki mahalli seçimler Akçakoca için köprüden önce son çıkıştır. Bu sebeple günlük siyasi yazı yazamama kararımı seçimler bitesiye kadar askıya aldım.

Ergun Aşçı


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • HASAN DEMİR
  HASAN DEMİR
  28.11.2023 13:07

  AKÇAKOCA SADECE BUNLAR YETER.AĞAÇ DİK,YOLLARIN VE PLAJIN BAKIMIN YAP,KALDIRMLARI BOYA BAKIMINI YAP,PARKLARIN BAKIMIN YAP.ÇÖPLERİ TOPLA.ÇARŞIDAKİ UCUBE KULUBELERİ KALDIR.(KALDIRAMAYACANIZI BİLİYORUZ EN AZINDAN AZALTIN)BAŞKA ÇİVİ ÇAKMA biz buna razıyız...

 • Ertan S.
  Ertan S.
  28.11.2023 12:34

  Yazdığım yazılar işinize gelmeyeceği için muhtemelen yayınlamayacaksınız

 • Ertan S.
  Ertan S.
  28.11.2023 12:33

  70 li yıllarda liman yapıldığında Ayazlı'dan Değirmenağzı'na kadar kesintisiz devam eden plaj büyük ölçüde yok oldu. 2. Mendirek yapıldıktan sonra Armutçuağzı plajı diye bir plaj kalmadı. Çınar plajının yok olmaması için denizin içerisine dalgakıran adıyla o ucube yapılar yapıldı. Eğer 3. bir mendirek veya Ayazlı tarafına bir liman yapılması durumunda denizdeki akıntılar engelleneceği için kum taşınımı duracak ve mevcut plajlar yok olacaktır. Kıyı liman müh. liği dersini alan herkes bunu bilir

 • Ertan S.
  Ertan S.
  28.11.2023 12:28

  Sn Ergun bey 3. Mendirek projesi yada Ayazlı Mah. sinin oraya yapılması düşünülen bir liman projesi Akçakoca turizmine son darbeyi indirecek bir projedir. Bunu aklı başında olan herkes anlar. Hatırlarsanız 3. bir mendirek söz konusu olduğunda TR deki saygın üniversitelerin hocaları geldi ve olabilecekleri teker teker anlattı. Birazını dinlemiş olsaydınız bu yazıyı yazmadınız.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız