Fatma Eker: Uyuşturucu tuzağına karşı sosyal projeler yapılmalı

ESKİ KENT KONSEYİ GENEL SEKRETERİ FATMA EKER : GENÇLERİN UYUŞTURUCU TUZAĞINA DÜŞMEMESİ İÇİN SOSYAL PROJELERE İHTİYAÇ VAR.

Fatma Eker: Uyuşturucu tuzağına karşı  sosyal projeler yapılmalı
26.01.2014 - 00:54
2913

 

Uyuşturucu kullanımına karşı kent konseyi sekreterliği döneminde yapmış oldukları çalışmaları anlatan Fatma Eker : " Hazırladığımız projenin 1. aşaması Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinden geçti, fakat 2. aşamada destek alamadık. "dedi.

 

"Akçakoca'nın sosyal ve mesleki imkanlarındaki yetersizlik ile turizm sezonu dışında kalan sürelerde boş zamanların geçirilme seçeneklerinin az olması, bunun yanında denetlenemeyecek büyüklükte geniş arazilerin varlığı 10-15 yıl öncesinde 3-5 kişi olan esrar kullanıcılarının sayılarını arttırmıştır. Düzce  Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, 540 vakadan 97 sinin Akçakoca'da ikamet ettiği ve kullanım yaşının giderek düştüğü belirlenmiştir."

 

açıklamasını yapan Fatma Eker, " yerel yönetimlerle birlikte alternatif spor olanaklarının yaratılması ve özel tesislerin,  ücretsiz veya az ücretle , gençlerin psikososyal gelişimlerine  katkı sağlayacağını" açıkladı.

 

BELEDİYE İÇİNDE PROJE OFİSİMİZİ KURDUK

 

Fatma Eker, Belediye Encümen toplantı salonunda basına yaptığı açıklamada ;

 

Proje Ofisimizi, Eğitim Salonumuzu Belediye'nin ikinci katında kurmuş bulunuyoruz. Projemizi, Kaymakmalık, Emniyet, Halk Eğitim Md.lüğü, Müftülük, Düzce gençlik Merkezi Md.lüğü, Düzce Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu, Kaynaşlı MYO El sanatları Bölümü, Düzce İş-Kur ve daha projeye destek vermek isteyen kamu ve özel kurumlarla başlatıyoruz.  Gençlerimizin geleceğini ilgilendiren bu konuya  duyarlı olan herkesin desteğini bekliyoruz." dedi.