Keleş gündem’i salladı

Düzce TV’ye açıklamalarda bulunan Ak parti Belediye başkan adayı Mehmet Keleş,Konuralp’in mahalle olması ile ilgili kararın 24 Nisan 2013 tarihinde çıktığını ancak 9 ay sonra tebliğ edildiğini söyleydi....

Keleş gündem’i salladı
9.01.2014 - 14:42
2333

Düzce TV’ye açıklamalarda bulunan Ak parti Belediye başkan adayı Mehmet Keleş,Konuralp’in mahalle olması ile ilgili kararın 24 Nisan 2013 tarihinde çıktığını ancak 9 ay sonra tebliğ edildiğini söyleyerek, bu kararın Düzce’ye erken ulaşmasının birileri tarafından engellendiğini savundu. Keleş, “ Bunu Konuralp’in ağır ağabeyi engelledi şimdi 1 ay zamanı var gitsin bu zararı düzeltsin” dedi.

AK parti belediye başkan adayı Mehmet Keleş dün akşam Düzce tv ekranlarında Gündem programında Mehmet İbrahimoğlu’na konuk oldu. Hakkındaki iddiaları, Konuralp’i ve projelerini konuşan Keleş’e izleyiciler tarafından onlarca soru geldi.

Tekrar aday gösterilmemek beni üzdü

Keleş programın ilk bölümünde, 2009 yılında halkın takdirine rağmen aday gösterilmeyişi ile ilgili konuştu.“Tekrar aday gösterilmemek beni üzdü, şaşkınlık yaşadım diyebilirim, halkın memnuniyeti de varken tekrar aday gösterilmeyince içten içe sıkıntıya düştüğümü hatırlıyorum. Ama kırgınlık ve küskünlüğüm olmadı, sayın başbakan tekrar takdir etti, bu ilk kez oldu ve ilk kez başbakan aday göstermediği bir belediye başkanını görevine iade etti. Bu AK partide görülmemişti “ dedi.

Ağır ağabey engelledi

Konuralp’in mahalle olması ile ilgili kararın 2013 Nisan ayında verilmesine rağmen Düzce’ye tebligatın 9 ay sonra yapıldığını söyleyen Keleş, Konuralp’in ağır abisi olarak nitelendirdiği biri tarafından bu kararın daha önce bildirilmesinin engellendiğini belirtti. Keleş, “ Şimdi o ağır ağabeyin 1 ayı var gitsin o kararı düzeltsin” dedi.

Konuaralp 5 yıl önce mahalle oldu

“Aslında Konuralp bundan 5 yıl önce mahalle oldu. Anayasanın maddesine göre Konuralp ile aramızda sınır kalmamıştı. Konuralp mahalle olmalıydı.Konuralp küçkük belediyesi ile oraya hizmet veremiyordu. Konuralp’i ortadan kaldırımıyoruz. Konuralp yine Konuralp olarak kalacak.

Dosya sümen altında bekletildi

Nisan ayında alınmış bir kararın Aralık ayına  kadar tebligatı bekletildi. Dosya Sümen altında bekletildi. Kim bekletmiş olabilir, orada seçim kazanamayacağını bilen, Keleş’in aday olduğunun açıklanmasını bekleyen, Ak partinin darbe almasını isteyen bir kişi. Seçim takvimi açıklandığı için bu kararın değişmeyeceğini bilen bir kişi. Bu tarif ettiğim arkadaşa mesajım var. YSK Başkanı seçim takvimi açıklandığı halde ilk kez Konuralp için bu uygulamayı yapabilirim dedi. 18 Şubata kadar o ağır ağabey gidecek bu zararı temizleyecek. 1 ay 12 günü var,Ankara’da çok kolay iş hallediyordu bu işi niye çözmedin madem, halının altına süpürdün.

Konuralp ilçe olacak

Konuralp kaybetmiyor. Pırıl pırıl şehir görüntüsü olacak. 6 ay sonra Konuralpli hemşerilerim yineKonuralpli olacaklar. Düzce 2 sene içinde bütün şehir olacak, Konuralp de merkez ilçe olacak, Boğaziçi ile birlikte ilçe olacak. Kaymakamı ve belediye başkanı olacak, birilerini yalan yanlış suçlamasına itibar etmesinler.”

Kentsel dönüşüm bitirilecek

Programda projelerini de anlatan Keleş, bıraktığı yerden başlayacağını, özellikle kentsel dönüşümün mutlaka tamamlanacağını söylerken, şehir merkezindeki sanayi bölgesini de kaldıracağını belirtti. “Kaldığımız yerden başlayacağız. İsmail Bayram’a da söyledim. Ben sana devrettim sen de bana devredeceksin. Belki bir daha ben sana devrederim. Ben onun abisi konumundayım. Bir çok insan ben aday olmadan önce üstün çizildi bir daha aday olamazsın vazgeç dedi. Ama ben vazgeçmedim. 2009 seçimlerinden önce Başbakan Düzce’ye geldiğinde Anıtparkta 40 bin kişinin huzurunda beni, aday göstermediği kişiyi ilk kez sahneye çıkardı. Biz arkadaşımızı dinlenmeye aldık, hem kendisi bazı hatalarını görsün, hem şehirdeki sıkıntıları başka arkadaşımız görsün dedi. Kentsel dönmüşüm bitirilecek “ dedi.

Mega parklar yapılacak

Keleş, asar ve küçük melen kenarında da mega parklar oluşturulacağını söyleyerek, “Başladığımız bir proje var, asar suyunun rehabilitasyonu birazı ben birazı İsmail Bayram yaptı. Ancak etrafındaki parklar yarım kaldı. Derenin etrafı akvaryuma dönüşecek. Küçüksü köprüsünden Şakuş arasındaki büyük boşluğa kadar altı garaj olmak üzere tesis yapılacak. Etrafı çay bahçesi ve mükemmel bir düğün salonu olacak. Karaca deresi hala istenen ölçüde değil. Asıl bu şehrin 10- 20 sene sonra rekreasyon alanı olarak Küçük melen etrafında mega parklar inşa etmek istiyoruz. Edirne için Dedeağaç neyse Düzce için melen öyle olacak. Büyük çaplı piknik alanları oluşturacağız ” dedi.

Geri dönmem teşkilatın affetmesiyle oldu

Yeniden aday gösterilmesinin hakkında açılmış her hangi bir davadan aklanması nedeniyle olmadığını söyleyen Keleş, “ ilk kez burada açıklıyorum” diyerek yeniden aday gösterilmesinin nedenini anlattı.

“İlk defa burada söylüyorum. Yolsuzluk, usulsüzlük nedeniyle aday yapılmadığım yanlış. 2009 yılında, halka yönelik bir anket yapılmış, belediye başkanınızdan memnun musunuz diye sorulmuş, yüzde 84.4, evet memnunuz devam etsin demişti. Bir başka anket daha yapıldı, Ak parti il teşkilatı yaptırdı bu anketi, sonucu yüzde 29 çıktı. Daha aday olacağı bile belli olmayan İsmail bey yüzde 72 çıkmıştı. Halk anketinde zaten İsmail Bayram  yoktu. Teşkilat içinde yüzde 72 ile yeni başkan Bayram olsun denildi. Teşkilatın içinde bana karşı halkın isteğine zıt bir direnç çıktı. Genel merkez,teşkilat seni istemiyor, seni aday yapsak huzursuzluk olur, teşkilatı arkaya almış oluruz denildi.

Kurt kuzuyu yemeye karar vermişti

Keleş, hakkında hazırlanan ve 33 sayfa olduğu söylenen denetim komisyonu raporu için ise, düzmece raporlarla belediye başkanı olmasının engellenmeye çalışıldığını ifade ederek, “ İçeride bir oluşum hazırlanmıştı, kurt kuzuyu yemeye hazırdı zaten” dedi.

 “Denetim komisyonu belediye başkanına rapor verir. Meclis belediyeyi denetliyor, belediye başkanına rapor getiriyor. Kurt kuzuyu yemeye karar vermişti zaten. İçeride birtakım oluşumlar sağlanmıştı, tekrar belediye başkanı olmamam  böyle düzmece raporla mümkün olacaktı. Benim dönemimle bakın, ne benimle ne çalışanlarla ilgili dava açılmamıştır. Adliyeye dosya intikal etmemiştir. Böyle bir şey olamaz, böyle olsa zaten sizi darağacına çekerler.

 arkadaşlarımıza kızmıyorum ,siyasetti o gün öyleydi. Metin bey beni yanılttılar diyor, yıllarca peşini bırakmadı, bir nokta bulsaydı ben burada değildim. Bana da getirdiler dosyayı masanın üzerine atar gibi bıraktılar. Bana getirmeden bir sürü siyasetçiye dağıttınız, en on bana getiriyorsunuz, bana getirmeyin üzerine iki yazı ekleyip savcılığa götürün dedim. Ben bunları kafamdan silmek istiyorum, artık bunu eşelemenin ne Düzce’ye ne  bize faydası yok.”

“Aday olma” ya benzer bir şey söyledim

Ankara’da Ömer Küçük ile bir görüşme yaptığını söyleyen Keleş, bu görüşme sırasında “ ikimizden biri başkan olacak sen aday olma” şeklinde konuştuğu iddialarına, “ o tarzda bir şey söyledim ama para teklif eden kimse ortaya çıksın açıklasın” şeklinde cevap verdi.

“Abdullah beye dargın değilim,Ömer ağabeyi de anlamış değilim, kendisi kırgın olduğunu söylüyor, neye kırgın olduğunu anlamadım. Tavırlarını anlamış değilim, Ömer Küçük sevecen bir insandır, ancak o havasından vazgeçmiş, sanki külhanbeyli havasına dönmüş, bir havalarda, tavrını anlamadım. En son Ankara’da birçay bahçesi açmıştı orada gördüm. Adaylığımın açıklanmasından bir gün önce. O akşamda orada ciddi bir siyasi konuşma geçmedi aramızda. Kendisi defaatle yanımızdakiler de şahitler, “Mehmetçim sürekli aday olamam için ısrar ediyorlar, bıktım bunlardan aday olmayacağım” dedi. Dedim kendi tercihindir, aday olur, olmaz kendi tercihi. Buna benzer bir şey söyledim.

Keleş, Kültür merkezi inşaatının da bitirilerek oraya geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Düzceli tiyatrocu Celil Yağız’ın isminin verileceğini söylerken, belediye meclis üyelerinin seçimi ve Düzce’deki hava kirliliği hakkında da konuştu. Keleş, 150 başvurunun olduğu meclis üyeliği için becerikli ve çalışkan kişiler seçileceğini söylerken, hava kirliliğinin önüne geçmek için asla kötü kömür kullandırılmayacağını vurguladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız