Kredi talebi yeniden görüşülecek

Kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan dezenformasyona rağmen, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın başarılı anlatımıyla 12 bin 500 euroluk kredi talebi Aralık ayı içinde yeniden görüşülerek karara bağlanacak.

Kredi talebi yeniden görüşülecek
5.12.2022 - 17:49
Güncelleme 5.12.2022 - 17:58
Haber Merkezi
2049

Akçakoca Belediye meclisi Aralık ayı oturumu başladı. Finansmanı Dünya Bankası tarafından karşılanan İller Bankası’nın garantör olduğu  12 milyon 500 bin Euro tutarında kredi talebi meclis gündeminde tartışıldı.

Meclis üyelerinin dışında ilçede faaliyet gösteren parti ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı meclis oturumunda taraflar söz alarak Başkan Yanmaz’dan proje detayları hakkında bilgi istedi.

Başkan Okan Yanmaz’ın çok iyi performans gösterdiği meclis oturumunda, 12 milyon 500 bin Euro tutarında kredi ile Akçakoca ilçesine neler yapılacağını anlattı.

https://www.facebook.com/mehmetokan.yanmaz/videos/867884347748270 VİDEO 2

Meclise sunulan önergenin kredi olmadığını söyleyen  Başkan Yanmaz, Dünya Bankası tarafından onaylanan projelerinin geri gitmemesi için Aralık ayı içinde başvurunun yapılması gerektiğini söyledi.

Hüseyin Yanmaz Pazar yeri çatısına yapılacak güneş panelleriyle kendi elektriğini üreten belediye olacaklarını söyleyen Başkan Yanmaz, alınan elektrikli otobüslerle çok büyük yakıt tasarrufu yapacaklarını söyledi.

https://www.facebook.com/mehmetokan.yanmaz/videos/1164525811120624 VİDEO 1

Paket arıtmanın ömrünü doldurduğunu ve artık yenilenmesi gerektiğini söyleyen Başkan Yanmaz, turizm ilçesi olacaksak mutlaka yeni bir arıtma tesisi yapılması gerektiğini belirterek alınacak kredinin bir kısmının bu yatırımda kullanılacağını söyledi.

Yapılan görüşmelerin ardından meclis üyeleri ve parti gruplarını ikna eden Başkan Yanmaz, kredi talebinin yanlış anlaşılmalar mahal vermemesi için Aralık ayı içinde yeniden görüşülmesine karar verilerek 6 madde oylamadan geri çekildi.

Meclis, diğer gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız