Kaşıkoğlu: 30 Martta Düzcede 11-0 yapacağız!

Ak Parti’nin Mehmet Keleş’i kamuoyuna tanıttığı programda konuşma yapan Metin Kaşıkoğlu, MHP’nin rüya gördüğünü dile getirerek; “ Son anketlere göre yüzde 71 oy oranına Düzce’da sahibiz. MHP’liler bizim iki puan gerimizde olduğunu söylüyorlar. O zaman onlarda yüzde 69 oy oranına sahipler. Genel başkanları gibi matematik sorunları var” dedi.

Kaşıkoğlu: 30 Martta Düzcede 11-0 yapacağız!
30.11.2013 - 23:13
2565

Ak Parti’nin Mehmet Keleş’i kamuoyuna tanıttığı programda konuşma yapan Metin Kaşıkoğlu, MHP’nin rüya gördüğünü dile getirerek; “ Son anketlere göre yüzde 71 oy oranına Düzce’da sahibiz. MHP’liler bizim iki puan gerimizde olduğunu söylüyorlar. O zaman onlarda yüzde 69 oy oranına sahipler. Genel başkanları gibi matematik sorunları var” dedi.

 

 

 

Mekan bize yetmedi

 

 

 

Ak Parti’de düzenlenen basın toplantısında ilk olarak sözü alan Mehmet Keleş’in ardından, sırasıyla Milletvekilleri Osman Çakır, Fevai Arslan ve İbrahim Korkmaz konuşmalarda bulundular. Son olarak ise İl başkanı Metin Kaşıkoğlu açıklamalarda bulundu. Kaşıkoğlu açıklamalarında Başbakan’ın Düzce’den rekor beklediğini dile getirerek Düzce’yi 11’de 11 21’de 21 ve 31’de 31 olarak başbakana hediye edeceklerini dile getirdi. İşte Kaşıkoğlu’nun sansürsüz tam konuşması: “  Ak Partiye gönül vermiş değerli hemşehrilerim hepinizi en kalbi duygularım ile selamlıyorum. Herkese hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Arka kapının açılması bir taraftan da iyi oldu. Gerçekten mütevazı bir tören yapalım derken insanlarımızın partimize göstermiş olduğu yoğun teveccüh mekanı adeta bizi sığmaz hale getirdi. Bu hepimizin belki de göğsümüzü kabartan gururunu okşayan bir olay ama ben metabolizma olarak çok aşırı terleyen bir insanım. Dolayısı ile burada arkadaki insanların da duyması için kapıyı açtık ama herhalde en çok bana yarayacak. Terlemekten erimekten korunmuş olacağım.

 

 

 

4 aydır çalışıyoruz

 

 

 

Şunu öncelikle ifade etmek isterim. Demokrasinin gereği olan her 5 yılda bir tekrarlanan genel seçimlerde ise bu süre 4 yıla indirildi. Ama yerel seçimlerde her 5 yılda bir halkımızın oyuna müracaat ederek en büyük hakemden icazet alarak tekrar yoluna devam etmek edasında olan belediye başkanlıkları gerek belediye meclis üyelikleri gerek il genel meclis üyelikleri ile ilgili bir dönemin tekrar içindeyiz. Yaklaşık bundan 4 ay kadar önce başlayan resmi olarak 2 ay önce başlayan süreç içerisinde  Düzce’de yeniden belediye başkan adayı olabilmek adına müracaat eden arkadaşlarımız oldu.

 

 

 

9 arkadaşımız başvurdu

 

 

 

Düzce’de il belediye başkanlığına adaylık noktasında birbirinden değerli 9 kardeşimiz buraya kendilerini yetkin görerek benimde Düzce için söyleyeceklerim var diyerek o medeni cesareti göstererek kendilerini ortaya koydular ve bu yarışın içerisinde yer aldılar hepimizin bildiği gibi sonuç itibari ile AK parti’de bugün artık tüm AK Parti’ye gönül vermiş insanlarımız biliyorlar ki bu seçimlerde merkez yoklaması ile adayı tespit edeceğimizi genel merkezimiz yine ifade etmiştir.

 

 

 

21 Belediye başkanı açıklandı

 

 

 

Merkez yoklaması yapmakla birlikte bunu katı bir şekilde uygulamadığı hepimizin malumu. Yani ben tek gerçeğim ben ne dersem o olur anlayışından ziyade tam tersine beklide ön seçimlerde belki aday yoklaması ile yapılan sistemden daha demokratik daha tabana dayalı daha halkın düşüncesini önceleyen ve bu anlamda halkın düşüncesine en büyük önemi atfeden bir anlayış ile yaptığı kamuoyu anketleri ile profesyonel anket şirketleri ile  yapılan saha araştırmaları ile milletvekillerimizin görüşü ile il teşkilatımızın temayül oylamaları ile yine tüm teşkilat disiplinlerinin burada ortaya koydukları ifadeleri ile akademisyenler ve konunun uzmaları tarafından aylar öncesinden başlayan tarama çalışmaları ile mevcut belediye başkanlarımızın performanslarının 5 yıl boyunca değerlendirmeleri sureti ile elde edilen tüm veriler üst üste konmuş ve 7-8 aşamadan ibaret bu çalışmalarımızın sonucunda il belediye başkanlarımızın belirlenme sürecinde artık tamamlanma sürecine geçişmiş bir kısmı açıklanmış bizim başkanımızın da dahil olduğu Düzce ilinin de dahil olduğu 21 belediye başkan adayımızın Cuma günü açıklama törenini sayın başbakanımızın katılımı ile Ankara Ticaret Odasının kongre merkez büyük salonunda hep birlikte sizler de takip ettiğiniz gibi tamamlamış olduk.

 

 

 

Bu yarışın tek kazananı millettir

 

 

 

Bir önceki belediye başkanımız Sayın Mehmet Keleş’in aday adaylığından adaylığa terfi ettiği bilgisi Cuma gününden önce tüm kamuoyuna deklare edilmişti. Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Bu yarışın kazananı ve kaybedeni olamaz. Bu yarışın tek kazananı olabilir. Millet kazanırsa kazanır bu yarışı. Yoksa Ahmet kazandı Mehmet kaybetti. Ayşe kaybetti. Hanife kaybetti değil. Biz aynı yolun yolcuları olarak kendi içimizde centilmence yaşadığımız bir tatlı rekabetin sonucunda Düzce’yi gelecek dönemde daha ileri noktalara taşıyacak daha yaşanabilir bir Düzce hayalimizi ortaya koyacak En iyi neticeyi almak için yaptığımız çalışmalar neticesinde genel başkanımız başbakanımız Dünya’nın lideri kabul edilen Dünya’da sessiz yığınların onun için gece kalkıp uykularının en tatlı bölümüne ara verip dualarını esirgemediği Allah’ın bize bahşettiği Recep Tayyip Erdoğan’ın bize emaneti Sayın Mehmet Keleş olmuştur.

 

 

 

Asalaklara asla geçit vermeyeceğiz

 

 

 

Bu vesile ile Mehmet Keleş’i benim anlatmama gerek yok. O zaten kendini 5 yıl boyunca anlattı. Hepimizin hafızlarından gülen yüzü ile sempatikliği ile pratik çözümleri ile ve gerçekten başarılı icraatları ile halkımızın gönlünde taht kuran bir isim olmuştur. Bunu her zaman açık yüreklilikle halkımız her fırsatta ortaya koymuştur. Çok şeyler yazıldı. Çok şeyler çizildi. Ama bizim iftira kokan yalan dolan kokan Ak Parti hareketini sekteye uğratmak isteyen dostluğumuza birliğimize beraberliğimize yönelen ve Ak parti’yi tehdit eden Ak Parti’den beslenip başka yerlerde yumurta yapmaya çalışan asalaklara asla geçit vermedik. Asla geçit vermeyeceğiz. Sahtekarlıklarla iftiralarla dostu dosta düşürmek istercesine bundan menfaat umanlar ümidinizi kesin artık. Böyle bir Düzce yok. Size yaşama imkanı tanımayacağız bu Düzce’de. Asla imkan sağlamayacağız size. Biz Milletvekillerimiz ile biz belediye başkanımız ile biz gençlik kollarımız ile kadın kollarımız ile teşkilatlarımızın tüm disiplinleri ile tam bir birlik beraberlik içerisinde kaya gibi sapa sağlam muhkem bir yapı ile Düzce’yi aydınlık yarınlara taşıyacak güçlü bir Ak Parti ordusu kuracağız inşallah. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

 

 

 

Düzce’de yamaklık yapanlar var

 

 

 

30 martta inşallah büyük bir buluşma bekliyor bizi. Hepinizi o gün demokrasi şölenine katkı sunmaya davet ediyorum. Bugün bunu görenler ben inanıyorum ki dizlerinin bağı çözülüyordur muhalefetin. Dolayısı ile demokrasinin de gereğidir muhalefet ama işte muhalefet yapayım derken ağzından çıkanı kulağı duymayan gerçekten muhalefet boşluğu oluşturan aynı Ankara’da nasılsa Düzce’de de onun yamaklığını yapan arkadaşlarımız var. Onlara çok fazla muhatap almayacağız. Onların ağzına inşallah 30 marta acı biber süreceğiz. O söyledikleri sözleri asla muhatap kabul etmeyip onlara gereken dersi milletin sandıkta vermesi için yolunu açacağız.

 

 

 

Meyve ile ismi açıklanan aklı bunlara ermez

 

 

 

Bugün burada belediye başkanımız da bizimle birlikte olacaktı. Ona da açıklık getirmek isterim. Dün de bir iletişim kazası nedeni ile bizimle birlikte olamadı. Yoksa Ankara’da birlikteydik. Tabi bu bir hizmet yarışı dün nasıl İsmail Bayram, sayın Mehmet Keleş’ten görevi devir aldıysa bugün sanki halef seleflik noktasında bir dönüşüm başladı. İnşallah bu böyle devam etmez inşallah. Önemli olan hizmette küsmeden size ne görev veriliyorsa bunu en layıkı ile yapabilmiş olmak. Dolayısı ile sayın İsmail bayram kardeşimiz ile bizim kanımız canımız kardeşimiz bizim dostumuzdur. Varsın birileri ona başka bir yer biçmeye bize bir başka yer biçmeye kalksınlar. Bakın ben şunu size açık yüreklilik ile bir kez daha söyleyeyim. İsmail Bayram ile Metin Kaşıkoğlu’nun İsmail Bayram ile Ak Parti teşkilatının arasında ki ilişkiyi açıklamaya meyve ile ismi açıklanan alçakların asla aklı ermez. Asla böyle bir şeye akılları ermez böyle bir değerlendirmeye ferasetine de sahip olamazlar. Dolayısı ile bizden beslenipte başka amaçlara bu konuları devşirmeye çalışanlara bizler inanıyorum ki asla taviz vermeyeceğiz.

 

 

 

Biz 9 belediye başkan adayı ile çalışacağız

 

 

 

Aday adayı kardeşlerimiz Rukiye Hanım burada. Mustafa Keskin burada. Necati Alkan burada. Semih Kıbrıs ile görüştük. Diğer aday adaylarımızdan Dursun Ali bey çok selamları var. Aniden gelişen bir program olması nedeni ile İnşallah aynı toplantının belki salonlara sığmayacak bir halini hep birlikte bir başka programda yapacağız. Belki orada belediye başkanımzı bize orada projelerini paylaşacak. Geleceğe dair Düzce vizyonunu anlatacağı ortamda biz ne demiştik. Biz biriz ve beraberiz. Hangimiz belediye başkanı olursak diğer 8 aday adayı arkadaşımız onun etrafında sıkıca kenetleneceğiz ve diğer siyasi partiler bir belediye başkan adayı ile diğer 8 aday adayı arkadaşımız onun etrafında sıkıca kenetleneceğiz ve diğer siyasi partiler bir belediye başkan adayı ile sahada çalışırken biz 9 tane belediye başkan adayı ile çalışacağız.

 

 

 

O şampiyonluğa en yakın Düzce’dir

 

 

 

Gerçi arkadaşlarımız söyledi. Valla öyle oldu. Yapacak bir şey yok. Başbakan dedi ki. Yüksek oy, yüksek oy, yüksek oy. Bakın Düzce’yi kazanın demiyor bize. Düzce’yi kazanın diye bir şey yok. Düzce’yi istiyorum diye bir şey demiyor. Bir şey söylüyor. Düzce’den en yüksek oyu bekliyorum diyor. Başkanım Sayın vekilm de yanımdaydı öyle demedi mi onlarda söyledi. Evet öyle dedi. Şimdi bakın onun karşısında söylenebilecek bir tek laf var. Sayın Başbakanım ben size Sayın Mehmet Keleş’in adına söz veriyorum. Biz Türkiye şampiyonu olacağız dedim. Bu sözü laf olsun diye vermedik. Bunu tek başıma  ben yapamam. Bunu tek başına Mehmet Keleş yapamaz. Bunu tek başına her bir milletvekilim yapamaz. Biz bir arada gençlik kolları ile kadın kolları ile mahalle temsilcileri ile köy temsilcisinden il genel meclis üyesine ilçe başkanından milletvekillerine bütün yönetim kademeleri ile siz değerli ak partiye gönül vermiş sevgili hemşehrilerimiz ile bu rekoru eğer inanın yeminle söylüyorum Allah şuradan bizi bir yere göndermesin bizden daha yakın hiçbir il yoktur. En yakın o şampiyonluğa Düzce yakındır.

 

 

 

Hakikaten bu kadarına da pes!

 

 

 

Her ne kadar MHP’nin sayın il başkanı yapmış olduğu anket açıklamasında ya birde kendi anketlerini açıklasa da neyse de bizim anketlerimizi açıklıyor. Bizim anketlerimizi açıkladığında da iki puan geride olduklarını söylüyor. Hele birde adayımız belli değilken bir de diyor. Adayımız da belli olduğunda biz yüzde 15 daha fazla oy alacağız diyor. Arkadaşlar ya hakkaten matematik özrü var. Tamam eyvallah onu biliyoruz. 40ıncı yıl işleri felan varda. Bu kadarına da pes yani. Arkadaşlar ben size en son yapılan anketi açıklayayım. Ak Parti’nin en son yapılan anketinde Düzce’de oy oranımız yüzde 71’dir. Yani biz yüzde 71 isek bu nedemek oluyor şimdi MHP’nin ki kaçmış yüzde 69. İki puan gerideler ya şimdi. Yav nereden alıyorsun bunu. Yüzde 69’u nereden alıyorsun. Bizim yaptığımız ankette onları da ölçtük. MHP’nin oyu yüzde 11 ile yüzde 13 arasında CHP’nin oyu ise yüzde 5 ile yüzde 7arasında diğerleri ise bunların altında kalıyor. Biz bunları bilimsel metotlar ile yapılış her ay düzenli yaptığımız anketlerimiz ile zaten ifade ediyoruz.

 

 

 

Duble başkanımız ile olacak

 

 

 

Dolayısı ile önümüzde 120 gün var. Bugün itibari ile bugün ayın otuzu. Otuzundan otuzuna 4 ay çarpı otuz dersek 120 gün. Şubattaki eksikliği de bir kenara bırakalım. Bundan sonra sayın başkanım. Başkanım diyoruz zaten başkanımızsın. Başkanlık ölmüyor. Bir önceki dönemden bunu aldınız zaten. Dolayısı ile duble başkanımız diyelim o zaman yani ak partiye yakışan bir isimli duble başkanlık diyelim sizden Düzce’nin beklentisi çok. Size Düzce’nin inancı çok. Bizlerin yardımı elbette olacak. Teşkilatın yardımı elbette olacak. Ama Düzce sizin hayırlı gerçekten sebat içerisinde çalışmalarınızı bekliyor. Düzce büyüyor. Düzce gelişiyor. Eğer bu gelişme trendi iyi yönetilirse ben inanıyorum ki Düzce yalancı cennet dendi. Yalancı mıdır bilmem ama Dünya’da gördüğümüz göreceğimiz en güzel cennet köşelerden biri olur. Çok ufak tefek ihtiyaçlarımız var. İnanırsak çalışırsak birbirimizin altını oymaz isek. Doğruya sırf sizin karşı olduğunuz söylüyor diye inadına karşı çıkmaz isek Düzcelilik ekseninde Düzceliliğin delikanlılığında buluşabilirsek şu fesatı dedikoduyu şu İstanbul caddesinde başlayıp Krempark’a kadar devam eden 500 metre kare odağın içerisinde fitne ve fesatı Düzce’de tarihin dibine gömdüğümüz an Düzce’nin zirve yaptığı an olacaktır. Bunlara umut vermeyelim.

 

 

 

11’de 11 olacak!

 

 

 

Önümüzde yerel seçimler var. Biz tüm yönetim kurulu arkadaşlarımız, ilçe ve belde teşkilatlarımız ile birlikte bu seçimlere hazırlanıyoruz. Bizim hedefimiz Düzce'deki 11 Belediyenin 11 almak. Bunuda başaracağımızdan eminim. Düzce merkezde ise oy potansiyelimizi yükselteceğiz. Başbakanımıza da bu yönde söz verdik. Başbakanımız Düzce'ye çok önem veriyor. Bu yüzden bizlerden Düzce'de oy oranımızı yükseltmemizi istedi. Belediye Başkan Adayımız Mehmet Keleş ve partimizin tüm teşkilatlarıyla çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz. Ayrıca başbakanımıza 11’de 11 belediyeleri. İl Genel meclisi olarak 21’de 21, Belediye meclisini ise 31’de 31 olarak vereceğiz.

 

 

 

İlçeler 15 gün içinde belli olur

 

 

 

İlçeler ile ilgili olarak ise ortaya atılan bir çok iddia asılsızdır. İlçelerimizde ki adaylarımızın çalışmaları devam ediyor. Değerlendirmeler tüm hızı ile devam ediyor. Bu konu ile ilgili olarak 15 gün içerisinde ilçe ve belde adaylarımız belli olacaktır.