Düzce Milletvekilleri birlik beraberlik mesajı verdi

Aday tanıtım toplantısında konuşan milletvekilleri Düzceden rekor beklerken tüm vekiller Mehmet Keleşin Düzceye hayırlı olmasını diledi. İşte vekillerin tam konuşmaları;

Düzce Milletvekilleri birlik beraberlik mesajı verdi
30.11.2013 - 23:10
3078

Aday tanıtım toplantısında konuşan milletvekilleri Düzce'den rekor beklerken tüm vekiller Mehmet Keleş'in Düzce'ye hayırlı olmasını diledi. İşte vekillerin tam konuşmaları; 

 

Çakır: Düzce yalancı cennet

 

Mehmet Keleş’in ardından Milletvekili Osman Çakır açıklamalarda bulundu. Çakır, Belediye Başkan adayına “başkanım diyeceğiz” artık diyerek başladığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “ Hayırlısıyla başkanım diyeceğiz artık Mehmet Keleş beye. Değerli hazirun hanım efendiler. Beyfendiler. Partili arakadaşlarım. Bugün buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum. İnsan tarihinin iniş ve çıkışları olduğu gibi. Nöbetlerinde iniş ve çıkışları var. Biz millet olarak dünya tarihinde var olduğumuz günden beri her zaman ciddi ideallerin ciddi medeniyet tasavvufların peşine düşmüş ve bunu hayata geçirmek için her türlü adım atma başarısında bulunmuş ve bunun için çok bedeller ödemiş bir milletiniz. Ülkemizin doğudan batıya kuzeyden güneye her bölgesi bizim için önemlidir ve dolayısıyla her bölgesinde ayağa kalkmak millet olabilmek millet şuurunu yaşayabilmek bizim için vazgeçilmez değerlerdir. Sabah buraya gelirker Hakkari’den bir dostum bana mail attı. Dediki bana burada şu bıranşlarda şu kadar öğretmen eksik ve burada muhatabımız yok. İnanın çok üzüldüm. Hakkari bizim vazgeçilmez bir bölgemizdir. Türkiye’nin her yeri bizim vazgeçilmez bölgemizdir. Dolayısı ile biz güçlü olmak diri olmak iri olmak birlikte olmak durumundayız. Sayın başbakanımızın ifade ettiği gibi biz bütün hesaplarımızı 30 marta değil ölene kadar terk etmek durumdayız. Ölene kadar bırakmak durumundayız. Dünya hayatı geçicidir. Süreklidir. Allah veriyor demiyor alıyor demiyor. İsmail Bayram’a burada teşekkür ediyorum. Huzurunuzda teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu işler nöbet işidir. Özcan Ulupınar bizim bölge görevlimiz. Devrek belediye başkanı. Dediki abi büyük bir heyecan ile çalışıyorum. 2 küsür yıl sonra babam dedi ve ilk defa geldi. Hayırdır baba dedim bir şey mi oldu dedim. Yok oğlum çay içmeye geldim dedi. Çay içerken demiş oğlum burası babanın malı değil. Babanın malını istediğin gibi kullanabilirsin ama milletin malını istediğin gibi kullanamazsın. Fakat eşini ve çocuklarını ana ve babanı unutma. Bizde diyoruz ki. Kendimize söylüyoruz bunlar hepsi süreli işler. Ben inanıyorum ki seçimde dün sayın başkan büyük bir söz verdi. Dedi ki Türkiye birincisi olacağız. Olmamak için hiçbir sebep yok. Allah aşkına küçük şeyleri terk edelim ve büyük Düzce hayali az önce Mehmet Keleş kardeşim anlatmaya çalıştı. Düzce yalancı bir cennet. İnşallah Düze çıkacak ve hayırda beraber olacağız” dedi.

 

Arslan: Birincilik yine Düzce’nin olacak

 

Osman çakır’ın ardından kürsüye Ak Parti Milletvekili Fevai Arslan geldi. Arslan konuşmasını kısa kesmek istediğini hastaneden yeni taburcu olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “Bir bayrak değişimidir. Ben siyasi partide Ak Parti de  görevim esnasında il başkanlığında 5 sene yürüttüm. Ben Mehmet Keleş başkanım la da çalıştım 3 sene. İsmail Bayram başkanımla da çalıştım 2 sene. Bundan dolayı her ikisinin de niyetlerinin halis olduğunu Düzce içinb çalıştıklarını. Düzce için bir şeyler yapmak istediklerini Düzce’yi çağdaş iller arasına sokmak istediklerine ben şahidim. İnşallah demin Mehmet Keleş başkanımın sizlere ifade etmek istediği Düzce için neler yapmak istediklerini kısaca size anlatmak istedi. Allah Muaffak etsin diyorum. İnşallah hepimizi Muaffak etsin diyorum. Mutlaka  hiçbir işin başına geçen insan ben bu işi kötü yapacağım diye bu işin başına geçmez. Mutlaka iyi yapacağım diye işin başına geçer. Ama bir atasözümüz vardır. Her yiğin yoğurt yiğişi farklıdır. Bu yoğurt yiğiş şekli ile üreyen hizmetlerin size yansımasıdır. İnşallah Mehmet Keleş başkanım bu dönemde çok daha yiğidin yoğurt yiğişini farklı gösterecektir. Buna da umudumuz vardır ve tamdır. Allah hayırlı mübarek etsin. Ama bu anlattıklarımızı hayata geçirmek te bu seçimleri kazanmaktan geçiyor. Ama önce seçimi kazancağız. Düzce başarıları ile batı 2004 seçimlerin de de Türkiye’de birinci olan il genel meclisinde de sıralara giren bir ildir. Teşkilat çalışmaları bakımından da il başkanımıza da teşekkür ediyorum herkese teşekkür ediyorum. Teşkilatçılık bakımından da Türkiye ilk üçteyiz. Bazı konularda birinciyiz. İnşallah bu seçimde de liderliğimizi bırakmayacağız. 11 belediyenin 11ini de alacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Korkmaz: Keleş başarısız olduğu için gitmedi

 

Vekillerden en son ise Ak Parti Düzce Milletveli İbrahim Korkmaz yaptı. İbrahim Korkmaz Belediye Başkanım Mehmet Keleş diye başladığı konuşmasında seçimlerde birinci sırada olacaklarını ve Başbakanın yüzünü güldüreceklerini dile getirerek şöyle devam etti: “ Müstakbel belediye başkanım, Değerli katılımcılar. Ak partinin değerli üyeleri değerli dava arkadaşlarım sözlerime başlarken hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Esselamu aleyküm verahmetullahi ve berekatuhu. Bu sabah doğudan güneydoğudan geldim. Mehmet bey kardeşim. Müstakbel belediye başkanımız beni aramışlardı Perşembe akşamı. Hocam yarın aday tanıtım toplantısı var diye.  Ankara Ticaret odasında bir toplantı var dedi. Maalasef ben orada olamadım. Fevai bey de zaten yoktu. Allah acil şifalar verdi. Gönlümüz orada bedenizmi suriye’de ki kamplardaydı. Size Suriye içerisinde ki kamplardan Selamlar getirdim. Sizin yardımlarınız sizin bu medeniyet davasına verdiğiniz katkılarınız oradaki insanlarda bir ümit oluşturmuş. Gerek bizim tarafımızda ki kamplarda gerek Suriye içerisinde ki kamplar da bu davadan bu davanın meydanda ki yiğitlerinden bir medeniyet beklentisi var. Dolayısı ile burada aslında bir belediye başkan adayımızı kutlamıyoruz. Onun burada ki duygularını sizin duygularınızı anlayabiliyorum ama esas kutladığımı şey bizden beklentilerin büyüklüğüdür. Bunun bilincinde olmak bunun şuurunuda olmak zorundayız. Bana hep diyorlar. Sen meseleyi buraya getiriyorsunuz. Evet derdim o zaten. Başbakanımızında derdi o biliyoruz. Makamlar gelir geçer. İnsanlar da gelip geçer. Hepimiz gelip geçiciyiz bu dünya da. Baki kalan bir bukle seda. Başka bir şey değil. Buna baki söylenir zaten. Mehmet Keleş kardeşimiz böyle bir sevdayı bırakmış. Belediye başkanlığından gidişinin sebebi başarısızlığından değil. İsmail Bayram’ın da gidiş sebebi başarısızlığından değil. Gidenler başarısızlıktan dolayı gitmez. Bizde belki öyle gideceğiz. Bu kadiri ilahidir. Yani sonuç şu bu ama bu kader. Kaderi ilahi. Herkes yerini devredecek. Bir daha gelir yada gelmez. Ama insanların bir daha gelirken veya istenirken böylesine çoşku ile istenmesi güzel şeyler. Bu açıdan müstakbel başkanımızı tebrik ediyorum.

 

Sizi düğüne davet ediyorum

 

Ben inanıyorum ki biz tüm teşkilatımız ile tüm adaylarımızın arkasında dimdik duracağız. Aday seçiminde adayların kim olduğunun çok fazla önemi yok emin olabilirsiniz. Aramız da da hiçbir sıkıntı yok. Mehmet de olabilirdi. Ahmet te olabilirdi. Adaylarımızın hepsi değerli adaylardı. Ama sonuçta içlerinden birtanesi öne çıkacak. Onun da bir çok özelliği olacak ve bunuda kabul etmemiz lazım. Böyle özelliklere sahip olmak içindeçalışmak lazım. Mehmet bey kardeşiminde böyle bir özelliği var demekki. En büyük özelliği sempatikliği söyleyebilirim. Bu yolda Allah yüzümüzü kara çıkartmasın. Hedefimiz Düzce belediye başkanlığını kazanmak değil. Düzce’nin belki en yüksek oyla bütün başkanlıklarını kazanan il olmak durumundayız. Onun için darılmak yok. Kızı 100 kişi ister bir kişi alır. Burada dargınlıklar olabilir ama düğün olunca bütün dargınlıklar unutulur. Sizi düğüne davet ediyorum” dedi.