AK Parti anketinde Ömer Küçük sürprizi!

30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerinin favori partisi AK Parti’de heyecan dorukta. 17 Kasım’da yapılan teşkilat içi temayül yoklamasının ardından geçtiğimiz Pazar ve Pazartesi günü İstanbul Merkezli GENAR Araştırma Şirketi tarafından Düzce’de yapılan anket çalışmasının sonuçlarının alınmasıyla birlikte, Cuma günü Düzce Belediye Başkan adayının açıklanması bekleniyo

AK Parti anketinde Ömer Küçük sürprizi!
25.11.2013 - 22:16
3138

30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerinin favori partisi AK Parti’de heyecan dorukta. 17 Kasım’da yapılan teşkilat içi temayül yoklamasının ardından geçtiğimiz Pazar ve Pazartesi günü İstanbul Merkezli GENAR Araştırma Şirketi tarafından Düzce’de yapılan anket çalışmasının sonuçlarının alınmasıyla birlikte,   Cuma günü Düzce Belediye Başkan adayının açıklanması bekleniyor.

AK Parti’de aday adaylığı sürecinde kum saati geri akmaya başladı. Haftalardır kendi kişisel tanıtımlarını yapan 9 aday adayı geçen hafta Pazar günü  yapılan teşkilat içi temayül yoklamasında parti üyelerine soruldu. Bu sonuçları değerlendirmeye tabi tutan AK Parti Genel Merkezi, bu kez Düzce’nin farklı semtlerinde yüz yüze  anket çalışması yaparak  vatandaşın adaylarla ilgili görüşlerini almaya çalıştı.

Ömer Küçük sürprizi

AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen GENAR tarafından yapılan anket çalışmasında AK Parti’nin 9 aday adayından sadece İsmail Bayram, Selahattin Aydın ve Mehmet Keleş yer alırken; ankette sürpriz olarak aday adayı olmayacağını açıklayan AK Parti Düzce İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ile 2009’da MHP’den Düzce Belediye Başkan adayı olan ve seçimi kaybeden işadamı Ömer Küçük’te yer alıyor.

Sayı 9’tan 3’e düştü

AK Parti kulislerden alınan bilgilere göre, parti genel merkezi  aday adaylarını eleyip 3’e düşürdüğü ileri sürülüyor. Partiye yakın kaynaklar genel merkezin 9 aday adayı arasından 6’sını eleyerek İsmail Bayram, Mehmet Keleş ve Selahattin Aydın’ı ilk 3’ün içine dahil ettiğini, bunların yanına ısrarla “ aday olmayacağım “ demesine karşın İl Başkanı Metin Kaşıoğlu ile adı MHP’den Düzce Belediye Başkan Adaylığı için geçen Ömer Küçük’ün yer aldığı 5 isimi “ hangisini  belediye başkanı olarak görmek istersiniz “ sorusunu yöneltiyor.

Düzce’nin farklı semtlerinde yüz yüze yapılan anket çalışmasında vatandaşlara “ Düzce’de kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz “ sorusu yöneltilerek vatandaşın nabzı tutulmaya çalışıyor. Aynı kaynaklar,  bu çalışmanın ardından genel merkezin çıkan anket sonuçlarını  değerlendirip Düzce Milletvekillerinin de nihai görüşünü alarak Cuma günü karar vermesi bekleniyor.

Adayın Cuma günü belli olması bekleniyor

Haftalardır süren çalışmaların ardından nihai kara verme aşamasına gelen AK Parti Genel Merkezi, yapılan parti içi temayül yoklamaları, kamuoyu anketlerini ve kendi topladığı bilgileri göz önüne alarak AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu 10 kişilik ekiple yapacağı son değerlendirmenin ardından  Cuma günü Düzce ve ilçelerin adaylarını açıklaması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız