Meteoroloji’den 25 ile ‘sarı’ kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün "MeteoUyarı" sisteminde 25 il için "Hava durumu potansiyel tehlikelidir" anlamına gelen "sarı" kodlu uyarı verdi. Belirtilen bölgelerdeki yağışların, iç kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji’den 25 ile ‘sarı’ kodlu uyarı
12.06.2022 - 20:41
Haber Merkezi
1074

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 25 il için sarı kodlu uyarı verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son tahminlere göre, yarından itibaren ülkenin büyük bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, ülkenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Sarı kod (Hava durumu potansiyel tehlikelidir): Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.”Sarı kod (Hava durumu potansiyel tehlikelidir): Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.”
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, yarın Türkiye'nin büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız