Karslıoğlu’ndan bomba iddia: Hiç biri aday olmayacak!

CHP İl Başkanı Basri Karslıoğlu, AK Parti Düzce Belediye Başkan Aday Adaylarının 9 tanesinden hiç birinin aday gösterilmeyeceğini, AK Parti’de parti içi demokrasi olmadığını söyledi.

Karslıoğlu’ndan bomba iddia: Hiç biri aday olmayacak!
13.11.2013 - 20:51
5258

 CHP İl Başkanı Basri Karslıoğlu, AK Parti Düzce Belediye Başkan Aday Adaylarının 9 tanesinden hiç birinin aday gösterilmeyeceğini, AK Parti’de parti içi demokrasi olmadığını söyledi.

CHP İl Başkanı Basri Karslıoğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu’nun aday adayı tanıtım toplantısında kendisini hakkında söylediği sözleri değerlendirdi. Karslıoğlu, “Metin Kaşıkoğlu herkes Basri ağabey gibi olsa oy veririm diyor. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Şunu bilsin vatandaş teveccüh edip beni belediye başkanı seçerse biz hep birlikte idare edeceğiz. Bunu CHP Genel Merkezi idare etmeyecek. Düzce’yi Recep Tayyip Erdoğan idare etmedi. Milletvekilleri idare etti. Bu konuda bizde partili ayrımı olmaz. Biz sosyal demokrat partiyiz. Kaşıkoğlu benim belediye başkanı olduğumu düşünün diye sormuş. İktidardakiler belediye başkanı olacaksa hiç seçim yapmaya gerek yok. Arkadaşların demokrasi anlayışı bu kadar kıt. Düzce’de son 10 yıldır AK Partili belediye var. Hangi sorunu çözmüşler. İktidar olmanın bir avantajı yok.  Biz muhalefet olsak da Düzce’yi en iyi şekilde yöneteceğimizi söylüyorum. Kaşıkoğlu vatandaşı tehdit etmesin” dedi.

9 aday adayından hiç birisi aday olmayacak

Karslıoğlu, tanıtımı yapılan 9 belediye başkan aday adayından hiç birinin aday olarak gösterilemeyebileceğini ifade ederek “Aramızda demokrasi farkı var. Biz diyoruz ki insanlar hürdür. İstediği gibi düşünür istediği gibi hareket eder. Bunlar emir kumanda sistemi ile hareket ediyorlar. CHP’de son tüzük değişikliği ile Türkiye’de ki demokrasinin yüzde 90 Avrupa standartlarında olan bir partiyiz. AK Parti’de kimse istediğini söylemiyor. Onlarda o 9 belediye başkanı aday adayından hiç biri aday olmayabilir. Onlarda parti demokrasisi yok. Onlarda Başbakan ne derse o oluyor” ifadelerini kullandı.

Herkesin görüşüne saygımız var, ama...

Özellikle öğrenci evleri ile ilgili açıklamalara değinen Karslıoğlu, “İbrahim Korkmaz’ın görüşüne, Metin Kaşıkoğlu’nun görüşüne saygılıyım. Ortada ciddi bir sorun varsa bunlar tartışılır ve toplumsal uzlaşma bulunur. Bu konuda kanun çıkarılır. Devletin öncelikli yapacağı bu öğrencilere sahip çıkması lazım. O miktarda yurt yapılması lazım. Yurt yapmayacaksınız, öğrenci ailelerin geliri ortada. Bize de geliyor. Özel yurtlarda bir kişinin kalması 600 liradan başlıyor. Bir öğrencinin en az aylık bin lira masrafı var. Türkiye’de kaç aile bunu verebilir” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • sen önce...
    sen önce...
    3.04.2021 18:41

    sen önce köylün olan ve merkezde yaşayan kurugöllülere sor bakayım, kaçı sana oy verir? kendini kandır karslıoğlu

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız