Bayram Bilançosu: 26 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre bu yıl 5 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca ülke genelinde 1707 trafik kazası yaşandı. Yaşanan kazalarda 26 kişi hayatını kaybetti. Kazalara bağlı can kayıplarının yüzde 58 düştüğü belirlendi.

Bayram Bilançosu: 26 kişi hayatını kaybetti
5.05.2022 - 08:28
Haber Merkezi
565

İçişleri Bakanlığı, bu yıl 5 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca ülke genelinde 1707 trafik kazası yaşandığını ve 26 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, son 10 yılda tatil süresi 5 gün olan Ramazan Bayramlarına kıyasla bu bayramda kazaların yüzde 37, ölümlü kazaların yüzde 52, kazalara bağlı can kayıplarının yüzde 58, yaralı sayısının ise yüzde 44 azaldığını duyurdu.

CAN KAYBINDA YÜZDE 58 DÜŞÜŞ

Son 10 yılda 5 gün olan Ramazan Bayramı tatillerine kıyasla bu bayramda kazalar yüzde 37, ölümlü kazalar yüzde 52, kazalara bağlı can kayıpları yüzde 58, yaralı sayısı ise yüzde 44 azaldı.

26 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bu yıl 5 günlük Ramazan Bayramı tatili süresince yurt genelinde 1707 trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda 26 kişi hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu bayramda trafik kazalarında geçen bayramlara göre can kaybının yüzde 58 azaldığını belirterek "Dönüş yolculuğu yavaş yavaş başlıyor. Dikkatli olalım, kurallara hep birlikte uyalım. Bayramınız kemerli olsun" ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız