Kaşıkoğlu: Bizi muhalefet değil, halk takdir edecek

AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu yaptığı basın toplantısında bir kez daha muhalefete yüklendi. Kaşıkoğlu ayrıca, 16- 17 Kasım’da yapılacak temayül yoklaması ve AK Partiye yapılan adaylık başvurularıyla ilgili bilgi de verdi.

Kaşıkoğlu: Bizi muhalefet değil, halk takdir edecek
6.11.2013 - 17:24
1875

AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu yaptığı basın toplantısında bir kez daha muhalefete yüklendi. Kaşıkoğlu ayrıca,  16- 17 Kasım’da yapılacak temayül yoklaması ve AK Partiye yapılan adaylık başvurularıyla ilgili bilgi de verdi.

Yerel seçim atmosferindeki konular ile ilgili bir açıklama yapmayı uygun gördük diyen AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu,  AK Partiye şuana kadar Düzce Belediye meclis üyeliği için 91, Düzce İl Genel Meclis Üyeliği için 17 başvuru yapıldığı belirtti. Bu sayının 1 Aralık tarihine kadar artacağını belirten Kaşıkoğlu, AK Parti’nin kapısının herkese açık olduğunu söyleyerek, Düzceli kardeşlerimiz Düzce’nin ileriye dönük çalışmalarını yapmak üzere bizim kapılarımızın sonuna kadar açık olduğunu bilsinler. Herkesin partimizden aday adayı olabileceğini bilsinler istiyoruz.

Genel Merkezden temayül için 5 kişi gelecek

1 Kasımda belediye başkanlığı ile ilgili olarak başvurular sona erdi diyen Kaşıkoğlu, “ 16-17 Kasımda AK Parti  Genel Merkezinden 5 kişilik bir komisyon ile birlikte Düzce’de belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili görüşmeler yapacağız. Temayül sürecimiz olacak ve bu temayülde belediye başkan aday adaylarımız teşkilat üyelerimize sorulacak. Temayüle  teşkilatımızın kadın kolları yürütme kurulu üyeleri,  gençlik kolları üyeleri,  merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri,  mahalle temsilcileri,  disiplin kurulu üyeleri ve merkez hakem kurulu üyeleri ile birlikte partimizin kurucu üyelerinden ilde oturan vatandaşların katılacağı bir teşkilat temayülü ile oradaki neticeyi almış olacağız. Kullanılan oyların bulunduğu sandıklar çuvallara koyulup  ağzı kapanarak Ankara’ya gidecek. Ankara’da ise Başbakanın başkanlığında 10 kişi ile komisyon toplantıları olacak. Değerlendirmelerin tamamı burada yapılacak. Umut ediyoruz ki Düzce’de ve diğer ilçelerde Kasım ayının sonu ile Aralık ayının ortalarına doğru adaylık süreci tamamlanmış olur “ dedi.

11 belediye için 67 aday başvuruda bulundu

Açıklamasında belediye başkan adaylığı müracaatlarına da değinen AK Parti İl Başkanı Kaşıkoğlu, “ Belediye Başkan adaylığında 11 belediye için 67 kişi başvuruda bulundu. Bu yarışta centilmence birbirleri ile yarışacak arkadaşlarımıza ben başarılar diliyorum. Haklarında ve hakkımızda hayırlı neticeler olsun diliyorum. Aday adaylarımıza sizin vasıtası ile bir gönderme yapmak istiyorum. Bizim bütün aday adaylıklarından beklentilerimiz bu süreci centilmenlik içerisinde geçirmeleri birbirlerinin aleyhinde herhangi bir söylemde bulunmamaları,  incitecek kıracak bir şey yapmamaları mevcut belediye başkanları ile iyi ilişkiler içerisinde olmaları hangi aday adayı arkadaşımıza görev verilirse adeta onun etrafında bir kenetlenme oluşarak hep beraber çalışma bekliyoruz.

Bizi Karslıoğlu değil, halk taktir etsin

Konuşmasında muhalefete de yüklenen Kaşıkoğlu, Basri Karslıoğlu’nun ve Abdullah Danışmaz’ın yapmış olduğu açıklamalara değindi. “ Sayın Basri Karslıoğlu’nun daha önce yapmış olduğumuz açıklamalara verdiği cevapta, ‘ Ondan çaycı bile olmaz,  görevlere icazetle geldi ‘  gibi açıklamalarda bulunmuş. Bizden ne olup ne olacağı halkımızın takdirindedir. Doğru 2 dönem milletvekilliği yaptım . Dolayısı ile burada belki o anlamda söylediklerini halkımız çok iyi takdir edecektir ama çok iyi çaycı olacağımı biraz sonra göreceksiniz hiçbir bardağı kırmayacağımı bardakları kırmadan gerçekten su ve çayları çok iyi dağıtabildiğimi gençliğimizde bu işleri çok iyi yaptığımızı ispatlayabilirim.

 Bizim açıklamalarımız son derece açık ve net

Dünya lideri insan genel başkan ve başbakanımız bize ne görev verirse bunu yaparız. Türkçe nasıl bu kadar yanlış algılanıyor. Söylenen cümleler nasıl bu kadar anlayıştan yoksunluk içerisinde değerlendirme altına alınıyor. Bende bunları anlamakta zorluk çekiyorum. Dolayısı ile aynı söylediğim sözlerdeyim. Aday adayı bulamamanın il genel meclisine belediye meclisine aday adayı bulamamanın anladığım kadarı ile çaresizliği içerisinde bunlar ört bas içerisinde olmak zorunda kaldıklarına inanıyorum. Allah kendisine yardımcı olsun. Ben inanıyorum ki genel Başkanı gibi söylemlerde açıklamalar yapıyor. Dolayısı ile bunların hepsini halk gerektiğinde sandıkta çok iyi gösterecektir.

Danışmaz’ın eleştiriye tahammülü yok

“ MHP’ye yönelik söylediğimiz aday bulamıyorlarsa yardımcı olalım ” sözlerine de açıklık getiren Kaşıkoğlu,  “Sözlerim Abdullah Danışmaz’ın oldukça canını sıkmış durumda. Her açıklamam sonrası Hemen küfür ve  hakarete başlıyor. kesinlikle eleştiriye tahammülü yok. Düzce Belediyesi Başkanlığı aday adaylığı ile ilgili  cevapları yok. Belediye Meclis üyesi aday adaylığı ile ilgili kaç tane üyeniz var. Bunlarla ilgili bir cevap var mı yok. Kaç tane İGM müracaatınız var bunların da cevabı yok, veremezler, çünkü aday bulamıyorlar. “dedi.

Bülbül talihsiz bir açıklama yapmıştır

Son olarak İl Genel Meclisi Başkanımız Muzaffer Bülbül’ün bir açıklaması olmuş. Ak Parti İl genel Meclis üyesi bir kişinin bir sorunu olmasından dolayı konu ile ilgili AK Parti’li üye denilmesinden dolayı kendisinin topu taca atması talihsiz bir açıklamadır. Sonuçta bu kişi AK Partilide olsa MHP’li de olsa İl genel meclis üyesidir ve Sayın Bülbül burada başkanlık koltuğunda oturan bir isimdir. Bu konuda kendisinin yaptığı açıklamaları talihsiz buluyoruz.

Kadınlara pozitif ayrımcılık yapılacak

Son olarak AK Parti’de 3 bayan arkadaşımız Düzce genelinde Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklamıştır. Biri Düzce Belediye Başkanlığı için Rukiye Yeşil, diğeri Konuralp Belediye Başkanlığı için İmran Aktepe ve Akçakoca Belediye Başkanlığı için ise Merve Çakır başvurularda bulunmuştur. Ayrıca sayısını tam net veremediğimiz İl Genel Meclis üyelerimiz ve Belediye Meclis üyelerimiz de bulunmaktadır. Hem il genel meclisinde hem belediye meclisinde her 4 adaydan birinin bayan olacağını söylemek istiyoruz. Bu kapsam da çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Bayan arkadaşlarımızın siyasetteki yerlerini iyi yerlere getirmek ve onların da Düzce’de çalışmalara ortak olmaları için seçilebilecek sıralara kadın adaylarımızı koyacağız. Bununla ilgili olarak göreceksiniz ki listelerde bayanlara öncelik vereceğiz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız