Bin liraya 42 litre mazot...

Küresel ölçekte artan petrol fiyatları Türkiye'de akaryakıta her gün zam olarak yansıyor. Sabah saatlerinde gittiği akaryakıt istasyonunda Passat marka aracına 42 litre mazot karşılığı olarak 1000 TL ödediği fişi sosyal medyadan paylaşan sürücü, bundan böyle kontak çevirmenin cesaret işi olduğunu söyledi.

Bin liraya 42 litre mazot...
9.03.2022 - 08:53
Haber Merkezi
1089
2

Ham petrolün her gün yükselmesi Türkiye'de araç depolarının alev almasına neden oldu. Sektör kaynaklarından edinilen  bilgiye göre, benzin ve motorine yeni zam yolda. Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere, motorine 2 lira 25 kuruş, benzine 79 kuruş zam gelecek.

ÜST ÜSTE 8. ZAM

Motorin dün 1.59, benzinde 1,07 kuruş zamlanmıştı. Akaryakıt fiyatlarına 2 Mart Çarşamba gününden bu yana her gün zam gelmesi araç sahiplerinin bütçesini sarstı. Bugün yapılacak zamla birlikte akaryakıta üst üste 8. kez zam yapılmış olacak.

BENZİN 23'E MOTORİN 25 LİRAYI AŞTI

Benzinin litresine 79 kuruş, motorinin litresine ise 2 lira 25 kuruş zam geldi Enerji piyayası kaynaklarından öğrenilen bilgiye göre bu zamla birlikte, benzinin litre fiyatı İstanbul'da 21,61; motorinin litre fiyatı ise 25 lirayı da aşarak 25,05 olacak.

EPGİS: BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) 1-8 Mart arasındaki akaryakıt zamlarına ilişkin dün sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Twitter'dan yapılan açıklamada "1-8 Mart tarihleri arasında akaryakıt fiyatlarında baz aldığımız Genova/Lavera’da; Motorin +398 USD/TON, benzin +256 USD/TON artış göstermiştir" denildi. EPGİS, kısa süre içerisindeki bu artış için "Bu kadar kısa sürede böyle bir artış daha önce görülmedi" açıklamasında bulunmuştu.

"AKARYAKITTAN VERGİLER KALDIRILSIN"

Muhalefet partileri ve esnaf temsilcileri, akaryakıt ürünlerine gelen zamların başta nakliye olmak üzere, maliyetleri artıracağı gerekçesiyle vatandaşlara enflasyon olarak yansıyacağı görüşünde. Uzmanlar, akaryakıta gelen zamların KDV ve ÖTV matrahından karşılanması gerektiğini ileri sürdü.

AKARYAKIT KUYRUKLARI TÜRKİYE'NİN YENİ GERÇEĞİ OLDU

Akaryakıt ürünlerine gelecek zam öncesi vatandaşların petrol istasyonlarında oluşturduğu uzun kuyruklar da Türkiye'nin yeni gerçeği oldu. Hemen hemen her gün gelen zamlar öncesi araç sahipleri, akaryakıt istasyonları önünde uzun kuyruklar oluşturmaya başladı. Bu durum başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde trafiğin de tıkanmasına neden oldu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Yavuz
  Yavuz
  9.03.2022 11:38

  Günün en güzel haberi,Tebrikler reise biata devam,Padişahım sen çok yaşa

 • Yavuz
  Yavuz
  9.03.2022 11:38

  Günün en güzel haberi,Tebrikler reise biata devam,Padişahım sen çok yaşa

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız