Albayrak Akçakoca’ya Fastan yeni projelerle döndü

1 - 4 Ekim 2013 tarihleri arasında IV.UCLG Dünya Kongresine katılmak ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı seçimlerinde oy kullanmak üzere Fas - Rabat’a giden Belediye Başkanımız Fikret Albayrak Fas’tan döndü.

Albayrak Akçakoca’ya Fastan yeni projelerle döndü
7.10.2013 - 15:32
3946

 

 

1 - 4 Ekim 2013 tarihleri arasında IV.UCLG  Dünya Kongresine katılmak ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı seçimlerinde oy kullanmak üzere  Fas - Rabat’a giden Belediye Başkanı Fikret Albayrak Fas’tan döndü.

Fas dönüşü toplantıyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi.

 

“ Fas'ın Rabat kentinde yapılan Dünya Kongresi'ne 130"a yakın ülkeden 3 binden fazla yerel lider katıldı. Belediye Başkanları ve bölgesel yönetimlerin liderlerinin katıldığı kongrede Dünya Başkanlığı seçimine Kadir Topbaş rakipsiz girdi. Kongreye katılan delegeler Topbaş'a 3 yıl için 2016 yılına kadar UCLG Dünya Başkanlığı'nı sürdürmek için yetki verdi.

 

 

Seçimin ardından açıklama yapan Başkan Topbaş, " Dünya Belediyeler Birliği olarak nitelendirebileceğimiz bu önemli teşkilatın başkanlığına 3 yıl için yeniden seçilmiş olmamdan dolayı ülkem ve şehrim adına onur duydum. 2016 yılına kadar bu görevim devam edecek. Dünya Konseyi'ne 130"a yakın ülkeden 3 binden fazla yerel lider katıldı. Dünya çapındaki yerel yönetimlerin nabzı burada attı diyebiliriz.


Fas'ın Rabat kentinde "Toplumu hayal et, demokrasiyi inşa et" sloganıyla toplanan UCLG Dünya Konseyi'nde Genel Kurul toplantısının yanı sıra HABİTAT 3 zirvesi için stratejik oturum gerçekleştirildi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  elinisürdüğün her iş kuruyor.. gitmiş yeni projeler alıyor :) komiksin başkann gözden düşmüşsün hala göz boyamaya çalışmalar pesssssss

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  son 7 ayın kaldı belediye başkanlığında rüyanda görürsün bundan sonra başkanlığı

 • dıger cınar esnafı...
  dıger cınar esnafı...
  3.04.2021 18:41

  dısarıya koydugunuz masa sayısı 10'lardan 20 25 lere cıkarken aksamları mılletı nasıl sıgdıracaz dıye masaları yollara kadar atarken hıc rahatsız olmuyordunuz.. bende cınar esnafıyım neresı dagınık hele soylede bızde bılelım

 • Çınar caddesi esnafı
  Çınar caddesi esnafı
  3.04.2021 18:41

  aman kalsın istemz, elni sürdüğü yer darmadağınık kalıyor

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız