Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Akçakocaya geldi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Düzce’nin Akçakoca ilçesinde partililer tarafından ilçe girişinde karşılandı...

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz  Akçakocaya geldi
31.08.2013 - 22:27
3024

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz bugün bir toplantıya katılmak üzere  Akçakoca’ya geldi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ilçe girişinde AK Parti Akçakoca ilçe başkanı İbrahim Bilgin ve partililer tarafından karşılandı. Bakan Yılmaz karşılanmanın ardından Sky Tower Hotel’e geçti.

Bakan Yılmaz, toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yılmaz, özel bir toplantı için Akçakoca'ya geldiğini belirterek, "Özellikle yurt dışında okuyan arkadaşlarımızla bir araya gelme ihtiyacı duyduk. Geçmişte yurt dışında okurken birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla bir araya geldik. Kalkınma ve araştırma geliştirme konusunda oturum yaparak tartışmaları izleyeceğim'' dedi.

Kakınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Suriye'de yaşanan olayların Türkiye ekonomisini büyük oranda etkilemeyeceğini belirterek, "Suriye'de daha çok bu olaylar bittikten sonra yeniden inşası sırasında Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaktır''dedi.

Küresel krize rağmen Türkiye büyüyor

Bakan Yılmaz, Suriye'de yaşananların insanlık trajedisi olduğunu belirterek, "100 binden fazla ölen Suriye vatandaşı var. Milyonlarca insan yerinden ve yurdundan olmuş durumda. Bunun elbette getirdiği olumsuzluklar var. Ancak ekonomik anlamda Türkiye'ye getirdiği büyük oranda etkileyici bir hadise değil. Suriye'nin ekonomisi zaten belli bir büyüklüğe sahip bir ekonomi. OECD'deki büyüme yüzde bir bile değil, bizim büyümemiz ise yüzde 3'ü aştı. Türkiye'de son 3 yıla bakarsanız yüzde 6,7 büyüme sağlandı. Küresel krize ve siyasi krizlere rağmen büyüme sağladı. Türkiye ekonomisi istikrar ve disiplinli politikalarıyla büyümeye istihdam etmeye devam ediyor. Suriye'de daha çok bu olaylar bitikten sonra bazı şeyler göreceğiz. Etkileri göreceğiz. Suriye rejimi bu insanları sadece öldürmedi Suriye'nin alt yapısını da büyük oranda tahrip etti. Bu tahribin onarılması uzun zaman alacak. Yarın rejim değiştiğinde Suriye'nin yeniden inşası oldukça uzun bir zaman alacak. Çeşitli ortamlarda söylüyorum buna bizim hazırlanmamız lazım. Özel kesim olarak da, kamu kesimi olarak da. Suriye bu dönemden sonrasında Türkiye Suriye'nin yeniden inşa sürecinde çok önemli bir rol alacak ve Suriye'nin inşası Güneydoğu başta olmak üzere Türkiye ekonomisine de olumlu yönde yansıyacaktır'' diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    onun için mi devlet 400.milyon lira para harcadı mültecilere...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız