Erhan Yalçın: Hani Akçakoca’da su çeşmeden içilirdi!!!

Akçakoca’da su sorunu her geçen gün azalacağına katlanarak büyüyor. Akçakoca Belediyesi vatandaşları şeffaf bir şekilde bilgilendireceği yerde, soruna her gün farklı bahaneler bularak, belediye hoparlöründen yaptığı anonslara sorunu geçiştirmeye çalışıyor.

Erhan Yalçın: Hani Akçakoca’da su çeşmeden içilirdi!!!
20.08.2013 - 22:53
9858

 

Vatandaş ise tek bir şey istiyor. Çeşmesinden 24 saat akacağı temiz, sağlık bir su…

 

Sorunu ilklilerine kadar hisseden Erhan Yalçın isimli Akçakocalı vatandaşımız, kaleme aldığı yazısında her şeyi net bir şekilde anlatıyor.

 

İŞTE O YAZI

 

Akçakoca’da Musluklardan Çamur Akıyor…

 

Akçakoca güne su kesintisi ile uyandı. Hafta sonu olmasına rağmen kesilen sular vatandaşları isyan ettirirken, sular geldikten sonra görenler gözlerine inanamadı. Çünkü musluklardan resmen çamur akıyordu.

 

Geçtiğimiz mübarek ramazan ayından bu yana sularımız doğru dürüst akmıyor

 

Koltuğa oturduğu günden beri su kesintilerine çözüm üretemeyen Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, artan vatandaş tepkisini hafifletmek için çareyi mazeret üretmekte buldu.

 

Musluklardan doğru dürüst su akmadığı yetmezmiş gibi musluklardan 3 günden beri çamur akıyor. Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak geçtiğimiz aylarda Akçakoca’da su çeşmeden içilir sloganı yazan afişler astırmıştı gelin görün ki bu fotoğraflar vatandaşı çileden çıkardı

 

Bugün çekilen fotoğraflar arıtma tesisinde ki sıkıntıların giderilmediğini ortaya koyarken yetkililerin ne açıklama yapacağı bilinmiyor.

 

Vatandaşı canından bezirden su kesintileri, “ 29 Mart Değişim şart “ diyen Akçakocalı vatandaşlar Albayrak dönemine son verilmesi gerektiğini dile getirdi ve seçimlerde Akçakocalı hemşirelerimizin biraz daha duyarlı olması gerektiğini ve Albayrak dönemine son verilmesi gerektiğini söyleyen halkımızın mağduriyetini bizde dile getirmek istedik ve son olarak buradan Akçakoca Belediye başkanımız sayın Fikret Albayrak'a soruyorum sayaç okuma bedeli adı altında 5 TL aldığınız paranın karşılığı olarak Akçakocalı vatandaşlarımıza çamurlu suyu içermeye devam mı edeceksiniz!

 

NOT: Yukarı da yazmış olduğum haber tarafsızca yazılmıştır söz konusu olan Akçakoca da yaşayan insanlar ve Akçakocalı vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşaması için Akçakoca da olumlu ve olumsuz olup biten her şeyi öğrenmesi ve bilgi alışverişini artırmak amacı ile kurulmuştur nitekim unutmamak lazım ki bilgi paylaştıkça güzeldir.

 

Saygılarımla Erhan Yalçın