Erhan Yalçın: Hani Akçakoca’da su çeşmeden içilirdi!!!

Akçakoca’da su sorunu her geçen gün azalacağına katlanarak büyüyor. Akçakoca Belediyesi vatandaşları şeffaf bir şekilde bilgilendireceği yerde, soruna her gün farklı bahaneler bularak, belediye hoparlöründen yaptığı anonslara sorunu geçiştirmeye çalışıyor.

Erhan Yalçın: Hani Akçakoca’da su çeşmeden içilirdi!!!
20.08.2013 - 22:53
9686

 

Vatandaş ise tek bir şey istiyor. Çeşmesinden 24 saat akacağı temiz, sağlık bir su…

 

Sorunu ilklilerine kadar hisseden Erhan Yalçın isimli Akçakocalı vatandaşımız, kaleme aldığı yazısında her şeyi net bir şekilde anlatıyor.

 

İŞTE O YAZI

 

Akçakoca’da Musluklardan Çamur Akıyor…

 

Akçakoca güne su kesintisi ile uyandı. Hafta sonu olmasına rağmen kesilen sular vatandaşları isyan ettirirken, sular geldikten sonra görenler gözlerine inanamadı. Çünkü musluklardan resmen çamur akıyordu.

 

Geçtiğimiz mübarek ramazan ayından bu yana sularımız doğru dürüst akmıyor

 

Koltuğa oturduğu günden beri su kesintilerine çözüm üretemeyen Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, artan vatandaş tepkisini hafifletmek için çareyi mazeret üretmekte buldu.

 

Musluklardan doğru dürüst su akmadığı yetmezmiş gibi musluklardan 3 günden beri çamur akıyor. Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak geçtiğimiz aylarda Akçakoca’da su çeşmeden içilir sloganı yazan afişler astırmıştı gelin görün ki bu fotoğraflar vatandaşı çileden çıkardı

 

Bugün çekilen fotoğraflar arıtma tesisinde ki sıkıntıların giderilmediğini ortaya koyarken yetkililerin ne açıklama yapacağı bilinmiyor.

 

Vatandaşı canından bezirden su kesintileri, “ 29 Mart Değişim şart “ diyen Akçakocalı vatandaşlar Albayrak dönemine son verilmesi gerektiğini dile getirdi ve seçimlerde Akçakocalı hemşirelerimizin biraz daha duyarlı olması gerektiğini ve Albayrak dönemine son verilmesi gerektiğini söyleyen halkımızın mağduriyetini bizde dile getirmek istedik ve son olarak buradan Akçakoca Belediye başkanımız sayın Fikret Albayrak'a soruyorum sayaç okuma bedeli adı altında 5 TL aldığınız paranın karşılığı olarak Akçakocalı vatandaşlarımıza çamurlu suyu içermeye devam mı edeceksiniz!

 

NOT: Yukarı da yazmış olduğum haber tarafsızca yazılmıştır söz konusu olan Akçakoca da yaşayan insanlar ve Akçakocalı vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşaması için Akçakoca da olumlu ve olumsuz olup biten her şeyi öğrenmesi ve bilgi alışverişini artırmak amacı ile kurulmuştur nitekim unutmamak lazım ki bilgi paylaştıkça güzeldir.

 

Saygılarımla Erhan Yalçın

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (13)

 • Poyrazz
  Poyrazz
  3.04.2021 18:41

  Erhan Kerdesimizin Yanındayım. . Erhan kardesimize Muhalefet Olan 5tl ciker Adınızı Zikredinn Korkaklık Yapmayınn Veya yorum Yapmayınn

 • zangoç
  zangoç
  3.04.2021 18:41

  akçakoca'da su nezaman çeşmeden içildide şimdi fikret zamanında çeşmeden içilsin, üflemeyin

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  FiKRET ALBAYRAK MSJ LARI YALAN OLMASIN DIYE SUYA KAMYONLA CAMUR DOKMUS

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  yağmur yağmaz su kesintisi, yağmur yağar yeterli arıtma olmadığından su kesintisi, tazyikli sudan borular patlar gene su kesintisi...

 • İnsanın Fikri Neyse Zikri de odur...
  İnsanın Fikri Neyse Zikri de odur...
  3.04.2021 18:41

  Eleştirmek için çırpındıkça saçmalamak kaçınılmaz oluyor sanırım. zaten depoda bulanıklık olduğu ie ilgili vatandaş uyarılmıştı. Şimdi bir aklı selim çıkıyor bu suyu badağa doldurup yanına damacana koyup da bak hani musluktan içilirdi diyor. Daha önce su berrakken doldurup yanına damacana koyup vay be gerçekten musluktan akan suyu iyi ne gerek var damacanaya 6,50 tl vermeye demek aklına mı gelmedi yoksa işine mi. Ya d akçakoca daki bazı siteler su analizi yaptırıp suyun içilebilir olduğu ile ilgili rapor aldığında ve bu rapor basında yer aldığında helal olsun dediğini yaptı diye de bir yazı olabilirdi. Neyse derler ya insanın fikri neye zikri de odur diye.. Anlayana sivrisinek saz anlamayana ....

 • 5tele
  5tele
  3.04.2021 18:41

  vay arkadaş 5 lira para veriyorsunuz diye belediyeyi rehin mi alacaksınız.bizde veriyoruz bu parayı. Akçakoca için yazıyorum diyorsun, Akçakocaya verdiğin 5 tl yi ağızından düşürmüyorsun. evet belediye keyfinden dolayı su vermiyor size.Adam zevk alıyor sizi susuz bırakmaktan. Bizim oralar şarıl şarıl vallahi,belirli evlere su vermiyorlar haberiniz yok mu? arkadaş seçim arefesinde sizce bu adam isteyerek mi yapıyor bunları? yahu bir tane kafası çalışan adam çıkmayacak mı memleketimden? git belediye ye sor nedenini. emin ol cevap bulacaksın ordan..

 • ...
  ...
  3.04.2021 18:41

  Su sıkıntısını dile getiren Erhan arkadaşımıza teşekkür etmek yerine neden kızıyorsunuz veya tepki gösteriyorsunuz ki.Burada erhan arkadaşımızında dediği gibi 2013 yılında ve doğal kaynağı bol olan bir memlekette su sıkıntısı çekiyoruz yazık.Birde etraftan aldığım yorumlar da var tabi ki.Onlar daha önceden bu su sıkıntısı yokmuydu kesilmiyormuydu diyenler var.Evet vardı. Sayın Nazmi ÇİLOĞLU zamanında bütün su borularıni yenilediler ve halkda bunu istiyordu değiştirildi.Hatta kesilen borulardan örnekde geçti elime o boru içinde oluşan yosun ve korozyonlanma çoktu serçe parmak girmeyecek şekilde idi bu yüzden sıkça sular kesilirdi.Bunu bundan yaklaşık 10 sene önceki arkadaşlarımız bilir. değişimden sonra çok fazla su kesintisi yaşanmadı. Şimdi soruyorum hadi zamanında bu su sıkıntısıda yaşanmış olsun.Önceden yaşanıyor olması şimdide yaşanması gerektiğini göstermez.Önceki su sıkıntısı zamanında madem vardı da siz neredeydiniz?

 • ayşe
  ayşe
  3.04.2021 18:41

  Eline diline kalemine sağlık erhan akçakocanın bir sorunu bundan güzel dile getirilemezdi çok teşekkür ederim.

 • ahmet
  ahmet
  3.04.2021 18:41

  erhan yalçın eline koluna düşüncene kalemine sağlık kesinlikle çok doğru sezonun başından beri kokudan geçilmiyor alınan 5 TL paralar nereye gidiyor arkdaşlar bu arkadaşımız hiç kimseden çekinmeden güzel bir yazı yazmış saygılı olun derim 5TL okuma parasını almasaydı arkadaşımızda haber yapmazdı sonuç olarak alınan paranın karşılığı olmalı 1 saat değil tam 2.gün boyunca çamurlu suyla duş aldım bilmem anlata bildim mi?

 • erhan yalçın
  erhan yalçın
  3.04.2021 18:41

  gurol bey öncelikle kinlik söz konusu değil ve olamaz enazından benim düşüncem bu sizin tabirinizle bilmişliğe gelince sayaç okuma bedeli adı altında 5 TL almasını biliyorlarsa hesabınıda sormak en doğal hakkım değilmi sizce? bir şeyler düzeltilsin diye yazıyorum ayrıca daha önceden yazmadığımı nerden çıkardınız!ama 4-5 sene önce bayramın 1. günü sularımız kesilmedi kadir gecesi sularımız kesilmedi mübarek ramazan ayında iftara kadar sularımız hiç kesilmedi bundan 10 sene yada 4-5 sene öncesine bakmak doğru olmaz değilmi geriye bakarak o şöyle yapmadı bu böyle yapmadı diye tatlı bahanelerle kendimizi kandırırız emin olun bende akçakoca'da yaşıyorum ve akçakoca yı sizin kadar çok seviyorum düşünüyorum Akçakoca'nın her yerin de su varken ama olan suyu bırakın vermeyi çamurlu su da ne oluyor demek istediğim insan her şeysiz yaşamını sürdüre bilir ama susuz asla haklısınız gerçekler acıdır ama sizinde bildiginiz gibi onlarla yüzleşmemiz gerek düşüncenize saygım sonsuz seçimlere az bir süre kaldı ozaman vatandaş seçimini yapacak neyse uzadıkça uzar biz sadece bir şeylerin düzelmesi için eleştirimizi yapıyoruz son olarak şehir merkezindeki derelerin kokusuna sıra gelmedi vardır onunda bir sebebi değilmi tekrar teşekkür ederim elinize düşüncenize yorumunuza sağlık iyi çalışmalar hoşçakalın

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  suyu içemiyoruz resmen çamur akıyor..akmasada zaten göremiyoruz çünki hep kesiliyor..

 • gurol
  gurol
  3.04.2021 18:41

  DAHA ÖNCESİNİ DE YAZSAYDIN YA ERHAN EFENDİ. BU BİLMİŞLİK VE KİN NERDEN GELİYOR.BİRDE SİYASET YAPMADIĞINI YAZIYORSUN. BEŞ YIL ÖNCE NASILDIK

 • İnsafsızlar... Kirli Siyaset Yapmayın...
  İnsafsızlar... Kirli Siyaset Yapmayın...
  3.04.2021 18:41

  Su kaynaklarında su azken ve kirlenmişken... keserler isyan edersiniz... susuz kalmayın diye su veriliyor... şimdide kirlli diye yazıyorsunuz... kınıyorum sayın Erhan Yalçın. Akçakocada okuma bedeli olmadan su kullanmanız mümkün ama düzcede 10 tl vermeden kullanamazsınız...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız