Akçakoca Belediyesi arıtmayı tepeden tırnağa yeniledi

Akçakoca Belediyesi,170 bin liraya mal olan Atık Su Arıtma Tesisinde bozulan parçaları yenilendi.

Akçakoca Belediyesi arıtmayı tepeden tırnağa yeniledi
20.08.2013 - 16:29
3526

 

Yaz başından beri çevreye yayılan lağım kokusu nedeniyle eleştirilere neden olan Akçakoca Belediyesi, arıtma tesisinde arızalı olan ve yurtdışından ithal edilen  4 adet aeratör montajı tamamlandı. Arıtma tesisi % 100 kapasite ile çalışmaya başladı.

 

 

Yeni makineler 170 bin liraya mal oldu

 

Akçakoca Belediyesi, yaz başından beri devam eden ve özellikle Çivi dersi civarında yaşayan vatandaşların yoğun şikayetine neden olan lağım kokusunu gidermek için devreye aldığı 4 adet aeratörlerin montajlarının tamamlanarak hizmet girdiğini  bildirdi.

 

Değiştirilen parçaların yurtdışından ithal edildiği belirtilirken, toplam maliyetinin 170 bin lira olduğu açıklandı.

 

 

Kokunun nedeni rüzgar

 

Açıklamanın devamında, Söz konusu pis koku şikâyeti arıtmanın çalıştırılmaması veya dereye pis suyun verilmesinden değil, akşam saatlerinde karadan denize esen rüzgâr nedeniyle arıtmadaki koku şehir merkezine geldiği ileri sürüldü

 

 

Artık lağım kokmayacak

 

Sabah saatlerinde de rüzgâr kesildikten sonra kokunun kaybolduğu iddia edilirken,  “ Arıtmada, bundan böyle teknik arıza olmadığı müddetçe koku sorunu yaşanmayacaktır  “ denildi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız