Akçakocatv diyor ki...

Biz Akçakoca’da yaşayan her vatandaşımızın kanunlar önünde eşit olduğuna inanarak habercilik yapıyoruz. Tıpkı haberimize isimsiz olarak yorum yapan bu hemşerimizin dediği gibi:

Akçakocatv diyor ki...
4.08.2013 - 17:20
3979

Biz Akçakoca’da yaşayan her vatandaşımızın kanunlar önünde eşit olduğuna inanarak habercilik yapıyoruz. Tıpkı haberimize isimsiz olarak yorum yapan bu hemşerimizin dediği gibi:

 

“Yorganı kalın olanın günahları görünmezmiş. Eğer bu müdahaleyi küçük bir balıkçı lokantası esnafı yapsa idi nice olurdu hali. Tüm siyasilerimiz üzerine çullanır vurun abalıya yaparlardı. Adam Belediye'yi araç vererek bağlamış, Diğer siyasilerimiz de evlerinden fazla orada yatıp kalkıyorlar. Ne olacak bu memleketin hali. Adaletiniz bu mu?”

 

SKY TOWER Otelin Akçakoca’da istihdam yaratmasını çok önemsiyoruz, Akçakoca’ya kattığı ekonomik katkılarında farkındayız. Ancak biz, haberimize yorum yapan okuyucumuz Cengiz Başar’ın dediği noktadayız:

 

“Yatırımı getiren işletmeci babamın hayrına yatırım yapmıyor. Kazanıyor veya kazanmak için yatırım yapıyor. Ömründe Akçakoca'ya hiç gelmemiş bir otel işletmecisinin Akçakocalıları çok sevdiğin için o oteli almadı. Kendi hesabını yaptı, kazanacağını düşündü. Allah kazandırsın da. Ancak... Ben Akçakoca'ya yatırım yapıyorum diye O zatı muhtereme memleketimizi peşkeş çekmeyeceğiz herhalde. Yaptırsın projesini, yasalların elverdiği ölçüde ne gerekiyorsa yapsın, ama yasaya uygun yapsın.”


İsimsiz olarak yorum yapan bu okuyucumuzun dediklerine ise kesinlikle katılmıyoruz:

 

“Adamı kızdırın da adam çeksin gitsin buradan onca çalışan sokaklarda sürünsün yazık bu kadar küçük düşünen Akçakoca neden büyümediğin ortada”

 

Çünkü ekonomik aklın niye kanunsuz işler yapıyorsunuz dendiği için gitmeyeceğini bilecek kadar da Türkiye gerçeklerinin farkındayız. Otel işletmeye kapanırsa(ki böyle bir şeyi kesinlikle istemiyoruz)  bu biz habercilik yaptığımız için değil, ekonomik ve işletmecilik sorunları sebebi ile olacaktır.

 

SKY TOWER OTEL ve Akçakoca Belediyesi ve Belediye Başkanının durumu konusunda gazetemize isimsiz olarak yapan okuyucumuzun durduğu noktadayız:

 

“Sayın Başkan bu millet salak değil boşuna maval okumayın medya bu olayın üstüne gitmese göz yumacağınızı herkes biliyor. Sizin inşaat yasağı Sky Tower geçerli değil sanırım.”

 

Cahil rumuzu ile yazan okuyucumuzun “ Belediye beş yolda kaymakam caminin karsısında”  tarzındaki tarafgir yorumlara da itibar etmiyoruz çünkü kaymakamlık lojmanının bu kaçak yapılaşmanın hemen dibinde olduğunu biliyoruz.

İsimsiz olarak yazan okuyucumuz sormuş:

 

“Yazıklar olsun, Akçakoca bu kadar sahipsiz mi?”

 

Akçakocatv olarak bu okuyucumuza diyoruz ki; hayır Akçakoca sahipsiz değil.

 

Bu şehir sadece zenginlerin ve güç sahiplerinin şehri değil Akçakocalıların şehri, yaptığımız habercilik bunu anlatmak ve Akçakoca’nın sahipsiz olmadığını herkese hatırlatmak içindir.

 

Her hemşerimizi Akçakoca’ya bıkmadan usanmadan daha fazla sahip çıkmaya davet ediyoruz.

 

Biz bıkmayacağız, usanmayacağız.

 

Ve siz hemşerilerimizden sesinizi daha çok çıkarmanızı istiyoruz.

 

Akçakocatv bunun için var.