Akçakoca Belediyesi: Pis kokular giderek azalıyor

Akçakoca Belediye yazılı bir açıklama yayınlayarak, son haftalarda dozunu giderek artıran lağım kokusu nedeniyle ikinci bir açıklama yayınladı.

Akçakoca Belediyesi: Pis kokular giderek azalıyor
2.08.2013 - 16:47
2230

 

Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, yurtdışından ithal edilen 2 adet Yüksek Hızlı Çelik Aeratör’lerin montajının yapıldığını,   diğer iki yedek aeratör’ün de  yurt dışında üretilmekte olup bu ay içerisinde Akçakoca Belediyesi’ne teslim edileceği “ belirtildi.

 

AKÇAKOCA BELEDİYESİ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

 

Yanlış bilgilendirme yapılıyor

 

Son zamanlarda sıkça gündem konusu yapılan ve bilgi eksikliğinden dolayı da vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirilmesine neden olunan şehrin muhtelif yerlerinde bazı zamanlarda oluşan koku ve Arıtma istasyonun çalışma durumu konusunda Belediyemiz uzun zamandır çalışmalarını sürdürmekte idi.

 

4 adet aeratör’ün ömrü dolmuştu

 

Öncelikle belirmek gerekir ki; İlçemiz deki biyolojik arıtma tesisi 2002 yılında devreye alınarak hizmete açılmıştı. Tesiste bulunan iki adet havuzdaki 37 kwlik 4 adet aeratör’ün ekonomik ömürlerini doldurmuş olması dolayısıyla günümüz yoğunluğuna cevap vermemesinden dolayı 2011 yılında da ihalesi yapılarak yenileri ile değiştirilmişti.

 

2 aeratör imalat hatası nedeniyle devre dışı kaldı

 

Değiştirilen 4 adet 45 kwlık dubalı aeratörler 2011 yılında hizmete başlamış fakat aeratör deki fabrika hatası nedeni ile 2 adet aeratör devreden çıkmıştı. Dolayısıyla bu zamana kadar havuzlardan bir tanesi boş durumda olup diğer havuz da 2 adet aeratör le çalışmak durumunda kalmıştı.

 

Arızalar nedeniyle arıtmada sıkıntılar yaşadık,,yaşanıyor

 

Sık Sık arızaların yaşanması sonucunda aeratörler den verim alınamayacağının anlaşılması ile birlikte Mayıs ayında yeniden bu sefer yurt dışından 4 adet 45 kw Dubalı Direkt Akuple Yüksek Hızlı Çelik Aeratör alımına gidilerek siparişleri verilmişti.

 

2 adet aeratör geldi ve montajı tamamlandı

 

Siparişlerin ilk 2 âdeti 26.07.2013 tarihinde Arıtma istasyonundaki yerlerine montajları yapılarak faaliyete sokulmuştu. Diğer iki yedek aeratör de şuan yurt dışında üretilmekte olup bu ay içerisinde Belediyemize teslim edilecektir.

 

Lağım kokuları giderek azalıyor

 

Yurt Dışından yeni sipariş edilen aeratörler den ilk ikisinin 26.07.2013 tarihinde montajı tamamlanması ile birlikte şunda aeratörler % 100 kapasite ile çalışmaya başlamıştır. Bununla birlikte şikâyetlere de konu olan pis koku olayının da gün geçtikçe azalmaya başladığı gözlenmektedir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    siz hikaye mi anlatıyoprsunuz her yer lağım kokuyor

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız