İdealim Akçakoca Gazetesi’nde cevabı çok basit sorular

Gazeteci Özdal Alas yönetiminde yayın faaliyetini yürüten İdealim Akçakoca internet sitesinde yer alan haberde, çözümü çok kolay olan ancak, belediyenin iş bilmez yöneticileri tarafından aylardır tamamlanmayı bekleyen sorunlara dikkat çekiyor.

İdealim Akçakoca Gazetesi’nde cevabı çok basit sorular
17.07.2013 - 13:10
7202

Vatandaşlar Yaşamı Çok Olumsuz Etkileyen Ancak Basit Çözümleri Olan Sorunların Neden Çözümlenip Giderilmediğini Soruyor.

 

İŞTE O HABER

 

En çok şikayete neden olan ve rahatsızlık veren çözümü “çok mu zor” diye sorulan üç örnek.

 

ÇİÇEKLER KURUDU

 

Akçakoca Belediyesinin Yaz Sezonu Öncesi Yaptığı Çiçeklendirme Ve Yeşillendirme Çalışmalarından Eser Kalmadı. Değirmenağzından Sapağa Kadar Gerekli Sulama Yapılmadığından Tüm Alanlardaki Çiçekler Kurudu Çimenler Sarardı.

   Uzun süre yeteri kadar yağmur yağmaması sonucu bir çok alandaki çimenler sarardı kurudu, emek verilip dikilen çiçekler soldu. Değirmenağzı deresinden arazözle su çekip bunları ıslamak kurumasını önlemek “çok mu zor” ?

 

ARA YOLLARA EL SÜRÜLMEDİ

 

 

  Yaz öncesinden  bu yana  Çınar Caddesindeki çalışmalar nedeniyle çift yönlü trafiğe açılan ve halen bu uygulamanın sürdüğü Ankara Caddesi Çuhalı çıkışına yakın yeni yapılan inşaatların önünde sürücülere zor anlar yaşatan araçların zarar gördüğü 10 metrekarelik bir alandaki çökme  ve yolu işgal eden gelişi güzel dökülmüş kilit parkelerin kaldırılması buranın geçicide olsa üç beş saatlik bir çalışma ile onarılması “çok mu zor”?

 

BURASI HAFTALARDIR NEDEN YAPILMIYOR?

 

 

  Esentepe mevkiinde yaya yürüyüş yolu genişletme çalışmalarını  başlatarak önemli bir hizmeti sunmayı hedefleyen Belediyenin yapılan çalışmaları denetlemesi aylardır yollara dökülen ve trafiği zora sokan taş ve kumların şikayetlere rağmen kaldırılması, ayrıca günde en çok iki kişinin çalıştığı 100 metrelik duvarın  iki aydır neden bitirilemediğinin sogulanması “çok mu zor”?

 

 

Haber-Foto:İdealim Akçakoca

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • ÖZDAL ALAS YENİSAHİL AKÇAKOCA
  ÖZDAL ALAS YENİSAHİL AKÇAKOCA
  3.04.2021 18:41

  Nermin Hanım, Özdal Beyin eleştirileri yeri gelince her zaman olmuştur "Özdal Beyde şikayet etmeye başlamışşa" ifdesi hiç hoş değil.Fatma hanım ret cephesi ne olaki anlamadım. Ben kimseye hizmet sözü vermedim kimseyede hizmet ettiğimi sanmıyorum.Lütfen yazılanlara bakınız doğrumu değilmi.?

 • Nermin Alpay
  Nermin Alpay
  3.04.2021 18:41

  Valla, Özdal bey bile şikayet etmeye başlamışsa belediyenin işi zor. Geçici hayvan barınağı ile ilgili olarak az şikayet etmemiştik zamanında. Serkan bey aşkı yüzünden hayvanlar 2 yıl aç susuz telef oldular da kimsenin umurunda olmadı Şimdi çalışan çocuk da haftanın 7 günü hiç izin kullanamdan çalıştığı için sabrı taşıp işini savsaklamaya başlarsa haksız sayılmaz. Haftanın bir günü oraya yedekleme yapılamadı. Veteriner de yok. Emekli oldu. Temizlik işleri müdürüne emanet. Eskiden nasıl temizlik yaptığı düşünülürse, barınaktaki hayvanlardan endişeliyim. Sinirlerim dayanmadığı için gidemiyorum. Ama bu sıcaklarda arabası olup da giden de yok maalesef. Neşe Hanım sağlığı elverdikçe arada bir uğruyormuş, o kadar

 • yavuz
  yavuz
  3.04.2021 18:41

  Akçakoca, tarihinin en kötü yaz sezonlarından birini yaşıyor. Esnafın hali kesat. Bunda belediye yönetiminin iş bilmemezliğinin de rolü var diye düşünüyorum...

 • Özkök
  Özkök
  3.04.2021 18:41

  Güzel bi haber, yapılması gerekeneler tane tane anlatılmış. Umarız sayın Albayrak bu ve buna benzer haberlerden gereken dersleri çıkarır

 • Fatma
  Fatma
  3.04.2021 18:41

  Anlaşılan Özdal bey de ret cephesine yrini almaya hazırlanıyor! Kimlerin değirmenine su taşıdığının farkında mı acaba?

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  bozuk yollarınız yüzünden araçlar kaç kez servise gidiyor rot başları değişiyor haberiniz varmı sizin ... yeter artık olduysa oldu doğalgaz projelerin adamı her şeye projen varsa yolların doğalgazdan hemen sonra düzeltilmesinide projelendirseydin ....

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız