İdealim Akçakoca Gazetesi’nde cevabı çok basit sorular

Gazeteci Özdal Alas yönetiminde yayın faaliyetini yürüten İdealim Akçakoca internet sitesinde yer alan haberde, çözümü çok kolay olan ancak, belediyenin iş bilmez yöneticileri tarafından aylardır tamamlanmayı bekleyen sorunlara dikkat çekiyor.

İdealim Akçakoca Gazetesi’nde cevabı çok basit sorular
17.07.2013 - 13:10
7246

Vatandaşlar Yaşamı Çok Olumsuz Etkileyen Ancak Basit Çözümleri Olan Sorunların Neden Çözümlenip Giderilmediğini Soruyor.

 

İŞTE O HABER

 

En çok şikayete neden olan ve rahatsızlık veren çözümü “çok mu zor” diye sorulan üç örnek.

 

ÇİÇEKLER KURUDU

 

Akçakoca Belediyesinin Yaz Sezonu Öncesi Yaptığı Çiçeklendirme Ve Yeşillendirme Çalışmalarından Eser Kalmadı. Değirmenağzından Sapağa Kadar Gerekli Sulama Yapılmadığından Tüm Alanlardaki Çiçekler Kurudu Çimenler Sarardı.

   Uzun süre yeteri kadar yağmur yağmaması sonucu bir çok alandaki çimenler sarardı kurudu, emek verilip dikilen çiçekler soldu. Değirmenağzı deresinden arazözle su çekip bunları ıslamak kurumasını önlemek “çok mu zor” ?

 

ARA YOLLARA EL SÜRÜLMEDİ

 

 

  Yaz öncesinden  bu yana  Çınar Caddesindeki çalışmalar nedeniyle çift yönlü trafiğe açılan ve halen bu uygulamanın sürdüğü Ankara Caddesi Çuhalı çıkışına yakın yeni yapılan inşaatların önünde sürücülere zor anlar yaşatan araçların zarar gördüğü 10 metrekarelik bir alandaki çökme  ve yolu işgal eden gelişi güzel dökülmüş kilit parkelerin kaldırılması buranın geçicide olsa üç beş saatlik bir çalışma ile onarılması “çok mu zor”?

 

BURASI HAFTALARDIR NEDEN YAPILMIYOR?

 

 

  Esentepe mevkiinde yaya yürüyüş yolu genişletme çalışmalarını  başlatarak önemli bir hizmeti sunmayı hedefleyen Belediyenin yapılan çalışmaları denetlemesi aylardır yollara dökülen ve trafiği zora sokan taş ve kumların şikayetlere rağmen kaldırılması, ayrıca günde en çok iki kişinin çalıştığı 100 metrelik duvarın  iki aydır neden bitirilemediğinin sogulanması “çok mu zor”?

 

 

Haber-Foto:İdealim Akçakoca