Bir başka güzel olur Şifalı Su ile oruç açmanın keyfi...

Akçakoca Düzce karayolu üzerinden bulunan Şifalı Suda oruçlarını Şiaflı Su ile açmak isteyen vatandaşlar çeşme başında yoğun kalabalık oluşturuyor.

Bir başka güzel olur Şifalı Su ile oruç açmanın  keyfi...
10.07.2013 - 18:58
2397

Akçakoca D-655 karayolu üzerinden bulunan şifalı su önünde, iftar öncesi vatandaşların evlerine su almak istemesi nedeniyle çeşme başında kuyruklar oluşuyor.

 

Suyun şifalı olduğuna inanılıyor

 

Akçakoca İlçesi Deredibi köyünde bulunan su 30 yıldır halk arasında suyun şifalı olduğuna inanılıyor.  Özellikle ramazan aylarında vatandaşlar iftar sofralarında bu sudan içmek isteyince; çeşme başında zaman zaman yoğunluk ve sıra oluşuyor.  Her gün yüzlerce kişi şifalı olduğu söylenen bu sudan almaya geliyor. Böbrek taşlarını erittiği söylenen kireç oranı sıfır olan suda asit oranı çeşmenin altındaki mermerleri bile eritiyor.

 

Böbreğe su çok iyi geliyor

 

Vatandaşlar yıllardır gelip su aldıklarını belirterek böbrek taşı olanlar bu sudan içtikten sonra rahat ettiklerini söylüyorlar. Suyun bulunduğu yerde köy ürünleri satan bir satıcı suyun 30 yıldır aktığını ve insanlara şifa dağıttığını belirterek, "Ramazan ayında iftar öncesi bir hayli yoğunluk oluyor. Saat 5’den sonra memurlar araçları ile su almaya geliyorlar. Buraya Türkiye'nin her yerinden de  yüzlerce insan gelerek su alır gider. Yolun kenarında olmasından dolayı ulaşımı da çok kolay" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız