Hayal değil gerçek,Melenağzı yolu sıcak asfalt oluyor...

Uzun zamandır sorun haline gelen ve tatilcilerin şikayet ettiği Akçakoca-Melenağzı yolunda sıcak asfalt çalışması başladı.

Hayal değil gerçek,Melenağzı yolu sıcak asfalt oluyor...
25.06.2013 - 13:06
3571

 

Bir çok  haberimizde konuyu gündeme getirdiğimiz Akçakoca Karasu yolunda çalışmalar yeniden başlatıldı.

 

 

Nihayet Ankara sesimiz duydu!

 

Uzun zamandır geçici ( Palyatif ) çözümlerle idare edilen,Yeni Sahil yolu yapılması nedeniyle bakım ve onarımı ihmal edilen ve sürekli şikayetlere konu olan Akçakoca - Melenağzı Köyü arasındaki yolda sıcak asfalt  çalışmalarına başlandı. Akçakoca AK Parti İlçe Başkanı Musfata Ezer, “Ankara’da yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. Vekillerimiz konu ile ilgili olarak girişimlerde bulundular. Karayolları asfalt sezonunu başlatır başlatmaz burada çalışmalara başlandı. Bu yol yeni yolun gölgesinde kalmış. Bölgenin trafik yoğunluğu olarak 4. işlek yoludur. Sahil yolu yeniden projelendirildiğinden ve yeni bir süreç yaşanacağından bu yolun bakımının bir an önce yapılması zorunluydu ve çalışmalarımızı başlattık. Milletvekillerimize, bölge müdürümüze ve emeği olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 

Sahil yolu tünel ve viyadüklerle Melenağzı’na ulaşacak

 

Ezer, yeni sahil yolunun güzergahının da belli olduğunu, belirlenen güzergahta proje çalışmalarının yapıldığını ve bu yolun Döngelli yakınlarından başlayarak düz bir hatta viyadük ve tünellerle Melenağzı’na ulaşacağını belirterek, “Ayrıca Paşalar Plaj yolu ve Milli Takımlar Kampı yollarındaki çalışmaları da gündeme aldık. Paşalar Plaj yolunun genişlemesi gerek. Bu konuda muhtarlık bir çalışma yapmalı. Dar yolda yapılan düzeltme ve dökülen malzeme yağmur sularının yolun ortasından akmasıyla kısa sürede bozuluyor. Bu yollar Köydes çalışmaları içersinde yapılacak. Ödenek olarak 20 milyon TL gibi önemli bir miktarda para gelmiştir. Bu vatandaşımıza çok büyük bir rahatlık kazandıracaktır” diye konuştu.