Akçakoca Yerinde Sayıyor...

Akçakoca Yerinde Sayıyor...
8.10.2020 - 08:05
4505

 Olimpik Yüzme Havuzu yatırımını Çilimli ilçesine, Fen Lisesi’ni Alaplı ilçesine kaptıran Akçakoca’da geriye gidiş devam ediyor.

Son 3 yıldır İl Özel İdaresi tarafından köylerde yaptığı asfalt çalışmasının dışında elle tutulur hiçbir devlet yatırımın yapılmadığı Akçakoca ilçesinde,  3 bin gence iş imkanı diye pompalanan Akçakoca Organize Sanayi Bölgesi istimlak parası hala beklerken, turizmi canlandırracak yatay mahmuz, yeni devlet hastanesi, yeni sahil yolu  gibi yatırımlarda ise santim ileriye gidiş yaşanmıyor.

3 yıldır elle tutulur devlet yatırımının yapılmadığı Akçakoca ilçesinde umutla beklenen Fen Lisesi açılması da artık hayal oldu.

2017 yılında, dönemin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve Akçakocalı AK Partili siyasetçilerin söz vermesine rağmen 3 yıldır getirilemeyen Fen Lisesi, komşumuz Alaplı ilçesinde açılmasına karar verildi.

150 öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak Fen Lisesinin ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden ilçe kaymakamı Vedat Yılmaz, “ Fen Lisesi açılmasının ilçedeki Eğitim Öğretim kalitesini daha da yükselteceğini parlak gençlerin ilçe dışına çıkmadan evlerinden okula gidip gelme imkanı sunan ve Fen Lisesi açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Alaplı ilçesinde açılacak Fen Lisesine Akçakocalıların yorumu ise  “siyasiler kına yaksın”  oldu..

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (12)

 • Imam-hatipli
  Imam-hatipli
  3.04.2021 18:41

  Yahu arkadaş şu akçakoca dan ereğli ve düzce deki FEN ve SOSYAL BILIMLER PROJE IMAM-HATIP okullarına bile 10 larca öğrenci okumaya gidyor geliyor. Bu akçakoca böyle bir okul demiyorum sınavla öğrenci alan fen-sosyal imam-hatip programı uygulayan bir iki sınıfı bile çok gördüler. Bizim evlatlarımız bu okullarda okumak için ereğli-düzce ye mekik dokmaya devam etsinler yıllarca. Haaaa buna Alaplı da eklendi 10 km daha kısaldığana mı sevinelim napalım bilemedim! MILLI EĞITIM ÇALIŞIYORRRR!!! Özel eğitim okulu süper!!! Akçakoca ya en çok bu lazımdı. Gelecekte daha çok lazım olacak.

 • Akçakoca Sevdalısı
  Akçakoca Sevdalısı
  3.04.2021 18:41

  Bize sus payı lazım o zaman akçakocadaki anadolu liselerinden bir tanesi sınavılı olur sorun çözülür. Ağzımıza bir parmak bal çalarlar bizde onu öve öve göğe çıkarırız. (SBL de olduğu gibi)

 • Lazoğli
  Lazoğli
  3.04.2021 18:41

  Bazı arkadaşlar da Akçakocanın durumunu belediye seçimine bağlamışlar. Yahu Alaplı da CHP belediyesi var 2 dönemdir. Zonguldak hep chp nin elinde. Adamlar 5. Fen lisesini açıyor. Adamların vekilleri, siyasetçileri, bürokratları el birliği ile hizmet getirme derdinde. Bizimkiler napıyor? 3 vekilimiz vardı. 10 belediyemiz vardı iktidar partisinden. Ne yaptılar? Hee hatırladım Sosyal bilimler tabelası astılar. Düzce ilimizi kızdırdılar.

 • vatandaş
  vatandaş
  3.04.2021 18:41

  bizim milli eğitimde başarılı işler yapıyor öyle demeyin son olarak sadece 9 engelli öğrenci için yeni okul yaptı töngellide. öğrencileri şehirden alıp köye sürmek hangi aklın ürünüyse artık.

 • Karadeniz
  Karadeniz
  3.04.2021 18:41

  Stockholm sendromun sonucu biat etmeye kadar gelinen vahim durum.

 • osmaniyeli
  osmaniyeli
  3.04.2021 18:41

  kınayı akçakocalılar yaksın.büyük düşünmeyi bilemediler.boşuna zırlamasınlar...........

 • melenağzı
  melenağzı
  3.04.2021 18:41

  yanmaz mhp li falan değildir.hikaye anlatmayın.akşener in peşinde yarışmıştır.sorun akçakoca halkındadır.macera aramış, şimdi de hakettiğini yaşıyor.olan biten budur.

 • Cavit
  Cavit
  3.04.2021 18:41

  Siyasiler niye kına yakıyor.? İktidar AKP onu iktidara taşıyan ve ne pahasına olursa olsun onu her konuda destekleyen MHP, Akçakoca Belediyesi MHP'li, Milletvekili MHP'li destekçisi AKP olduğuna göre. İktidar partisi ve yandaşı MHP kına yaksın diyeceğim ama onlar zaten Fenne, Edebiyata kısaca çağdaş eğitime karşılar. Halk neye destek veriyorsa öyle yönetilir. Vatandaş Ümmet olmuş boynu kıldan ince.

 • Pinar
  Pinar
  3.04.2021 18:41

  Malesef çok büyük saçmalık kocaman düzce ilinde 1 fen lisesi var yok böle bi şey

 • Akçakocali
  Akçakocali
  3.04.2021 18:41

  Oranın milli eğitim müdürü kimmiş sorsanıza. Bir de bizim milli ÖĞÜTÜM müdiri kim? Öyle bir dert var mı? Yaslamış arkasını akçakocamızın değişmez siyasetçilerine benden bu kadar deyüp keyif çatıyor. Bize müstehak kardeşim!

 • recepali
  recepali
  3.04.2021 18:41

  kınayı birtek siyasiler değil, akçakoca halkı da yaksın. etme bulma dünyası, macera peşinde koşarsan, sonucuna katlanırsın. şimdi yanmaz sizi kurtarsın. bu daha iyi günleriniz.

 • h.cumur
  h.cumur
  3.04.2021 18:41

  eeee, ne ekersen onu biçersin....... nankör akçakoca bu kafayla bir adım ileriye gidemez!!! sürtün ey halkım, bunu hak ettin...... siz ne demek istediğimi anladınız !!! akçakoca, küçük moskova, Hopa nın kardeşidir !!! bunu da asla unutmayın....bu sözüme mim koyun.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız