VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ CUMAYANINA EL KOYDU!

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ CUMAYANINA EL KOYDU!
23.09.2020 - 09:23
4183

 On yıllardır Akçakoca Göktepe köyü tüzel kişiliğine ait olan Cumayanı mesire alanına Vakıflar Genel Müdürlüğünce,   Akçakoca ile uzaktan yakından alakası olmayan Şeyh Sucaeddin vakfına devredildiği ortaya çıktı. Göktepe köyü Muhtarı Adalet Metin Sarı,  olayı yargıya taşıdıklarını  söyledi.

Tapusu 1973 yılında Göktepe köyü tüzel kişiliğine verilen Cumayanı Mesire Alanı, Akçakoca ve çevresiyle uzaktan yakından alakası olmayan Sucaettin Vakfiyesi adına Akçakoca Tapu Müdürlüğü tarafından tescili sağlandığı öğrenildi. Göktepe halkına hiçbir haber verilmeden yapılan işlemin tapu gaspı olduğu ve olayın yargıya intikal ettiği öğrenildi.

Yaptığı yazılı açıklama ile olayı kamuoyu ile paylaşan Akçakoca Göktepe köyü muhtarı Adalet Metin Sarı; “ muhtarlığımıza  ve ilgili  kurumlara bilgi verilmeden, görüşümüz alınmadan, tamamen gizlilik içerisinde, vakıflar bölge müdürlüğünce yazışmalar yapılarak Şeyh Sucaeddin camii ve türbesi adına tapu kaydı yapılmıştır “ dedi.

Göktepe Köyü Muhtarı Adalet Metin Sarı şunları söyledi….

HİÇBİR KİŞİYE HABER VERİLMEDEN HUKUKSUZ İŞLEM YAPILDI

“ Köyümüz postacısı,  1 ekim 2019 tarihinde,  muhtarlığımıza teslim etmiş olduğu evrak da,  Akçakoca tapu müdürlüğünce gönderilen 24 eylül 2019 tarih ve7545 yevmiye nolu yazıda, ‘ konu olarak: 5737 sayılı kanun kapsamında hazine, belediye, özel idare, köy tüzel kişiliğine geçen taşınmaz malların devri ve Göktepe köyü 2 pafta 481 parsel 6400 m2 bahçeli ahşap camii,  cilt 5 sayfa 481 ana sayfa olan taşınmazda köy tüzel kişiliğine geçen taşınmaz malların devir işlemleri yapılmıştır.  Bilginize’  denilmiştir. 

Konu muhtarlığımıza, kişilere ve kurumlara bilgi verilmeden, görüşümüz alınmadan, tamamen gizlilik içerisinde ilgili vakıflar bölge müdürlüğünce yazışmalar yapılarak Şeyh Sucaeddin camii ve türbesi adına tapu kaydı yapılmıştır.

28 MAYIS 1973 TARİHİNDE, GÖKTEPE KÖYÜNE TAPU TESCİLİ YAPILDI

Bu yerin şehadet namesinde, tahdidi yapılan ve tapu kaydı bulunmayan bu yer kadimden beri Göktepe köyü tüzel kişiliği tarafından camii ve yeri olarak kullanıla geldiği dönemin muhtar ve bilir kişilerin irat ve beyanlarından anlaşılmakla Göktepe köyü tüzel kişiliği adına 03.12.1972 tarihinde tespiti yapılarak 28.05 1973 tarihinde tapu tescili yapılmıştır.

46 SENELİK HAKKIMIZI GASP EDİLDİ

 46 sene köy tüzel kişiliğine ait olan söz konusu taşınmaz üzerinde cami ve müştemilatın vakıflara devrini sağlayan kişiler ve kurumların muhtarlığımıza danışmadan gizlilik içerisinde yazışmalar yaparak 46 senelik hakkımızı gasp ettikleri aşikardır.

DAVA AÇILDI

 Doğal olarak konu üzere halkımızla yaptığımız istişareler ve toplantılar sonucunda bizleri muhatap almadan gerçekleştirilen tapu devir işlemlerini kabul etmeyerek,  hakkımız olan söz konusu taşınmaz üzerindeki camii ve müştemilatı tekraren tapu kaydını Göktepe köyü tüzel kişiliği adına tescil ettirmek için,  köyümüz adına avukat tutularak,  mahkemeye verilmesi uygun görüldüğünden dava açılmasına karar verilmiştir.  8 ekim 2019 tarihinde dava açılarak vekil tayin edilmiştir halkımızın bilgisine saygılarımla “ ifadelerine yer verdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • çaylı-göktepeli
  çaylı-göktepeli
  3.04.2021 18:41

  göktepeli, bana soruyorsun da, sen niye ismini yazmıyorsun. vakıflar daha iyi bakar. bu kadar net.devlet garantisi. fuzuli laf kalabalığı yapmayın, çeşmeden su akıtın.

 • Goktepeli
  Goktepeli
  3.04.2021 18:41

  Caylı ismini neden yazmadan yorum yapiyorsun goktepe koyü her daim orda ilgili bakimları yapıliyor yetemedigi yerde kaymakamlik yardimcı oluyor gunah bilip bilmeden yorum yapma.

 • İsmail ÇAKIR
  İsmail ÇAKIR
  3.04.2021 18:41

  Cumayeri değil Cumayanı

 • çaylı
  çaylı
  3.04.2021 18:41

  muhtarlık vakıflardan daha iyi mi bakıyormuş ki itiraz ediyor. böylesi, inanın daha iyi olmuş.

 • sedat kalfa
  sedat kalfa
  3.04.2021 18:41

  böyle saçmalık mı olur ya AK PARTİ YÖNETİMİ derhal bu işe el koymalı

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız