Akçakoca’nın geleceği konuşuldu

Akçakoca Kent Konseyi ve Düzce Üniversitesi Biyolojik Çeşitlilik Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen panelde Akçakoca’nın geleceği konuşuldu.

Akçakoca’nın geleceği konuşuldu
10.06.2013 - 18:13
4405

 Akçakoca Kent Konseyi ve Düzce Üniversitesi Biyolojik Çeşitlilik Uygulama Araştırma Merkezi (DÜ-BİYOM)’un birlikte düzenlemiş olduğu “Küresel İklim Değişikliği ve Akçakoca’nın Geleceği” paneli Dünya Çevre Günü’nde Akçakoca Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirildi.  Panele  Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mürsel Öner, Türkiye Arı yetiştiricileri Birliği Genel Sekreteri ve Düzce Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cafer Kaba, Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, siyasi parti temsilcileri, Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri ve Akçakoca halkının katıldı.


Açılış Konuşmalarını Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak ve Biyolojik Çeşitlilik Uygulama Araştırma Merkezi (DÜ-BİYOM) Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Akif Keten’in yaptığı panelde Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak Akçakoca Kent Konseyinin kuruluş amaçlarının en başında halkta küresel İklim değişikliği bilincinin yaratılması olduğunu ve Akçakoca için gelecek planlamalarımızı yaparken küresel iklim değişikliğinin etkilerinin biz yöneticiler tarafından hesaplanması gerektiğinin önemini dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Akif  Keten ise Dünya Çevre gününün öneminden ve üniversitemizin ve merkezimizin Küresel iklim değişikliği ile mücadele konusunda yapılacak çalışmalara her türlü desteği vereceğini belirtti.


 Düzce Üniversitesi, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim üyesi, Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif Güngör tarafından Küresel iklim değişikliğinin gelecekte Akçakoca turizmini ne boyutta etkileyebileceği konularında katılımcılar bilgilendirildi. Küresel İklim değişikliğinin bir taraftan olumsuz etkiler ortaya çıkararak turizm coğrafyasını değiştirirken, diğer taraftan da turistik talep üzerinde değişikliklere sebep olarak turizmin kıyı turizminden alternatif turizm çeşitlerine doğru değişmesine neden olacağını ve bu konuyu Akçakoca’da nasıl avantaja çevrilenebileceğini söyledi.