Tam Yetkili Başkan Yardımcısı Oluyor…

 Tam Yetkili Başkan Yardımcısı Oluyor…
1.09.2020 - 16:49
865

 Uzun yıllar Düzce ve İstanbul İlçe Belediyelerinde imar projelerinden sorumlu olan tecrübeli isim Mimar Ali Ergün, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün tam yetkili belediye başkan yardımcısı olacak.

 Bugüne dek birçok başarılı projede imzası bulunan Mimar Ali Ergün’ün, Düzce’de Başkan Özlü başkanlığında yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük katkı sunması bekleniyor.

Düzce Belediyesi üst yönetiminde değişim devam ediyor. Uzun yıllar Düzce Belediyesi İmar Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de görev yaptığı süreçte önemli projelere imza atan Mimar Ali Ergün’ün tam yetkili başkan yardımcısı olması bekleniyor.

Düzce’de kentsel dönüşüm ve imar çalışmaları kapsamında yürütülen projelerle ilgili Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün istişarelerde bulunduğu öğrenilen Mimar Ali Ergün’e beraber çalışmayı teklif ettiği öğrenildi. Başkan Özlü’den gelen teklifi kabul ettiği öğrenilen Mimar Ali Ergün’ün bilgi ve birikimlerini en kısa zamanda Düzce’de Başkan Özlü tarafından başlatılan Kentsel Dönüşüm Strateji çalışmalarına yansıtması ve görevine başlaması bekleniyor.

Ali Ergün’ün tam yetkili başkan yardımcısı olması ile birlikte eli daha da rahatlayacak olan Başkan Faruk Özlü’nün, Ankara’da Düzce’ye gerekli olan finans kaynaklarına daha rahat ulaşacağı ve vizyon projelerin hayata geçirilmesinde daha rahat davranacağı ileri sürüldü.

ALİ ERGÜN KİMDİR?

Ali Ergün, 1971 yılında Düzce'de doğdu. İlk ve orta öğrenimi Düzce’de tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden Mimar unvanı alarak mezun oldu.

1994 Aralık ayında Gümüşova Belediyesinde memuriyete başladı. 1997 yılında Düzce Belediyesine naklen tayin oldu. 17 Ağustos 1999 ve 12 Kasım 1999 depremlerinden sonra 28 Mart 2004 seçimlerine kadar Düzce Belediyesinde İmar İşleri Müdürü  olarak görev yaptı.

Bu süreçte planlama, yapı güvenliği ve mikro bölgelendirme çalışmalarıyla ilgili çeşitli yerli ve yabancı akademik kurum ve kuruluşlarla çalıştı.

21.06.2004 tarihinde Maltepe  Belediyesi’ne Harita Kadastro ve Planlama Müdürü olarak tayin oldu ve vekâleten Bilgi İşlem Müdürlüğü görevinde de bulundu.

2006 yılından 2009 yılı mart ayına kadar Maltepe Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı görevini  yürüttü.

19.11.2009 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Ergün evli ve 2 erkek çocuk sahibidir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız