Akçakoca’da dikilen dutlar fideleri yaprak açtı

Akçakoca İşletme Müdürlüğünce, Akçakoca’daki çeşitli köy ve orman yollarındaki 25 adet çeşme kenarına 700 akdut, 120 karadut olmak üzere toplam...

Akçakoca’da dikilen dutlar fideleri yaprak açtı
5.06.2013 - 15:16
3316

 Akçakoca İşletme Müdürlüğünce, Akçakoca’daki çeşitli köy ve orman yollarındaki 25 adet çeşme kenarına 700 akdut, 120 karadut olmak üzere toplam 820 adet dut fidanı dikimi gerçekleştirildi.

 

Çeşme başlarına dikilen dutların büyük bir kısmının başarıyla tuttuğu ve yapraklarının açtığının gözlemlendi. Yolcuların bir nefes alıp dinlenmek amacıyla çeşme başlarında durakladıklarında istifade edebilecekleri dut meyvesinin demir açısından çok zengin, ödem çözücü, idrar söktürücü, bağırsak kurtlarını düşürücü etkisinin bulunduğu, sadece dut meyvesinin değil yapraklarında da bu özelliklerin olduğu, yaprakların bir diğer önemli özelliğinin ise kanamayı durdurucu etkisi olduğu belirtildi.

  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız