İçişleri Bakanlığından 81 ile koronavirüs talimatı! 3 gün denetim var...

İçişleri Bakanlığından 81 ile koronavirüs talimatı! 3 gün denetim var...
7.08.2020 - 18:11
5605

 İçişleri Bakanlığı, bugün ve hafta sonu düğün, nişan ve kına gecesi gibi etkinliklerle, sahil bölgelerindeki kafelerin denetleneceğini açıkladı.

 İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ülke genelinde bugün ve hafta sonu düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklerde denetim gerçekleştirilecek. Denetimler, sahil bölgelerinde yer alan plaj, kafe, kafeterya, restoran ve eğlence yerleri ile eğlence yerlerine dönüşebilen tekne ve yatlarda da düzenlenecek" denildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ülke genelinde bugün ve hafta sonu düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklerde denetim gerçekleştirilecek.

SAHİLLER DE DENETLENECEK

Denetimler, sahil bölgelerinde yer alan plaj, kafe, kafeterya, restoran ve eğlence yerleri ile eğlence yerlerine dönüşebilen tekne ve yatlarda da düzenlenecek" denildi.

Açıklamada ayrıca, "Daha önce en az iki defa tedbirlere uymadığı tespit edilerek uyarılan ya da idari para cezası uygulanan işletmelere, denetimlerde aykırılık tespit edilmesi halinde 1-3 gün süreyle faaliyeti durdurma cezası uygulanacak" ifadeleri kullanıldı.