Akçakocalı gazetecilerden ÇGD’ye destek

Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Akçakoca’da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldiler. Akçakocalı gazeteciler, derneğe üye olarak destek verdiklerini ve birlikte hareket etmenin önemli olduğunu vurguladılar.

Akçakocalı gazetecilerden ÇGD’ye destek
23.05.2013 - 18:45
3006

 Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak ve Basın Birliği Başkanı Tuncay Türkgülü’nün ev sahipliğinde, ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldiler. Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tezcan Solmaz, birlik ve beraberliğin önemine değinerek “Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği basın mensupları arasında birlik, beraberlik ve arkadaşlık ilişkilerinin gelişmesini sağlamayı kendisine hedef edinmiştir. Derneğimizi kurduğumuz günden bu güne kadar basın kurum yada kuruluşlarıyla diğer kurum, kuruluş yada kişiler arasında olan kavgalara, atışmalar ve tartışmalara taraf olmayacaktır. Derneğimiz sadece bireysel olarak yapılan istenmeyen olayların ve davranışların karşısında olacaktır. Bu anlamda bize destek veren Akçakocalı meslektaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

 

Akçakocalı gazeteciler adına konuşan Yeni Sahil Gazetesi Muhabiri Özdal Alas ise birlik ve beraberliğin önemine değinerek “Düzce dendiği zaman akıllara Akçakoca geldiği kadar, Akçakoca dendiği zaman Düzce akıllara geliyor. Bu sebeple sanki arada sorun varmış gibi gösterilmek istense de bir yerde vilayet bir yerde ise o vilayetin ilçesi var. Dolayısı ile Düzce’den ayrı hareket etmemiz mümkün olmuyor. Bu sebeple basın kurum ve kuruluşları arasında da birlik ve beraberliği sağlamak için bir araya geldik. Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği’ne desteğimiz tamdır” ifadelerini kullandı.

 

Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak ise yaptığı konuşmada, Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği’nin kısa sürede yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını ifade ederek “Örgütlü olmak ve birlikte hareket etmek son dönemde oldukça önemli. Bu sebeple gazetecileri bir çatı altına toplamaya çalışan ve gazeteci arkadaşlarımızın hak ve bireysel haklarını korumak için yola çıkan Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği’ni kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Ardından Yeni Sahil Gazetesi’nden Özdal Alas, Yeni Akçakoca Haber Gazetesi’nden Nejat Özdeş, Yeni Akçakoca Haber Gazetesi’nden Ziya Denigez, Akçakoca Postası Gazetesi’nden Sadullah Ünsal ve Akçakoca Postası Gazetesi’nden Soner Şen, Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği’ne üye oldular.