KOMŞUDA DEHŞET ! İKİ ÇOCUK YANGINDA CAN VERDİ

KOMŞUDA DEHŞET ! İKİ ÇOCUK YANGINDA CAN VERDİ
14.07.2020 - 10:51
1311

 Bolu’nun Mudurnu ilçesinde gece saatlerinde meydana gelen yangında iki çocuk alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirirken bir ev ile ahır ve samanlık kül oldu. İki çocuğun cansız bedeni yanan binanın enkazında birbirine sarılı şekilde bulundu.

Yangın, gece saat 01.45 sıralarında Mudurnu ilçesine bağlı Alpağut köyünde meydana geldi. Gece saatlerinde Cemal Bekir’e ait evde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın kısa süre büyüdü. Alevler iki katlı ahşap evi sararken yangına uykuda yakalanan Bekir ailesi korkuyla kendilerini dışarıya attılar. Bazıları kapıdan çıkarken ailenin 13 yaşındaki çocukları Nurettin Bekir’de pencereden atlayarak kurtulmayı başardı. Yangının evin bitişiğinde bulunan ahır ve samanlığa da sıçramasının ardından köyde korku dolu anlar yaşandı. 

DIŞARI ÇIKAMADI
Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken 10 yaşındaki Sefa Bekir ile 12 yaşındaki Merve Bekir evde alevlerin arasında kalarak dışarı çıkamadı. Ekipler iki çocuğu kurtarmak için seferber oldu. Yangında ev, ahır ve samanlık kül olurken iki çocuğun cansız bedenine ulaşıldı. Pencereden atlayarak yaralanan Nurettin Bekir ile yangında yaralanan anne Fehmiye Bakır’da kaldırıldıkları ilçe devlet hastanesinde tedavi altına alındılar. 
Yangınla ilgili İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.