Kıbrıs Şehidi Bahadır Yalçın İlkokulu’nun Yürek Sızlatan Görüntüleri…

Kıbrıs Şehidi Bahadır Yalçın İlkokulu’nun  Yürek Sızlatan Görüntüleri…
15.06.2020 - 12:36
3701

 Akçakoca  İlçesi’ne bağlı Koçar Köyü’nde,  Kıbrıs şehidi Bahadır Yalçın’ın adının verildiği  İlkokul kaderine terk edilmiş durumda.

1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı esnasında şehit düşen Koçar köyü nüfusuna kayıtlı İstihkâm Astsubay Çavuş Bahadır Yalçın’ın adının verildiği ilkokulunun virane hali görenlerin tepkisine neden oluyor.

Her tarafı dökülen okulun üzerinde duran şehit tabelayı görenler,  okul binasının etrafını ile  giriş merdivenlerini saran ot ve dikenlerin temizlenmesini, bina içinin de elden geçirilmesini istediler. Şehidimizin kemiklerinin sızladığını söyleyen vatandaşlar,  ya tabelayı sökün ya da okulu  şehidin aziz hatırasına uygun hale getirin tepkisinde  bulundular.

Şehit isminin verildiği okul ya da diğer  mekanların  bakımlarının da düzenli yapılması  isteyen vatandaşlar,  vatan için canını veren İstihkâm Astsubay Çavuş Bahadır Yalçın’ın daha fazla kemiklerinin sızlamaması için,  ilçe kaymakamlığı ile ilçe milli eğitim müdürlüğünün harekete geçmesini istediler.