Kıbrıs Şehidi Bahadır Yalçın İlkokulu’nun Yürek Sızlatan Görüntüleri…

Kıbrıs Şehidi Bahadır Yalçın İlkokulu’nun  Yürek Sızlatan Görüntüleri…
15.06.2020 - 12:36
3329

 Akçakoca  İlçesi’ne bağlı Koçar Köyü’nde,  Kıbrıs şehidi Bahadır Yalçın’ın adının verildiği  İlkokul kaderine terk edilmiş durumda.

1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı esnasında şehit düşen Koçar köyü nüfusuna kayıtlı İstihkâm Astsubay Çavuş Bahadır Yalçın’ın adının verildiği ilkokulunun virane hali görenlerin tepkisine neden oluyor.

Her tarafı dökülen okulun üzerinde duran şehit tabelayı görenler,  okul binasının etrafını ile  giriş merdivenlerini saran ot ve dikenlerin temizlenmesini, bina içinin de elden geçirilmesini istediler. Şehidimizin kemiklerinin sızladığını söyleyen vatandaşlar,  ya tabelayı sökün ya da okulu  şehidin aziz hatırasına uygun hale getirin tepkisinde  bulundular.

Şehit isminin verildiği okul ya da diğer  mekanların  bakımlarının da düzenli yapılması  isteyen vatandaşlar,  vatan için canını veren İstihkâm Astsubay Çavuş Bahadır Yalçın’ın daha fazla kemiklerinin sızlamaması için,  ilçe kaymakamlığı ile ilçe milli eğitim müdürlüğünün harekete geçmesini istediler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Akçakoca sakini
    Akçakoca sakini
    3.04.2021 18:41

    Malesef üzülerek okuduğum bu haber sonrası daha önce düşündüğüm bir konı geldi aklıma.. Pazaryolu olarak bildiğimiz caddenin adın Bahadır Yalçın caddesi.. ben buranın adının nereden geldiğini öğrendiğimde şok oldum.. çünkü Bahadır Yalçın zengin birisi galiba adını caddeye vermişler diye düşündüm. Şehit Bahadır Yalçın caddesi neden olmadığına anlam verememiştim.. Bence o caddenin adının Şehit Bahadır Yalçın caddesi olarak değişmesi gerekir. .

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız