Eşini vurup rehin aldı..Polis üç saatte ikna etti

Boşandığı eşini ayağından vurup evde rehin alan eski eşi polis ekipleri ikna etmeye çalışıyor

Eşini vurup rehin aldı..Polis üç saatte ikna etti
8.06.2020 - 21:15
3616

 Ereğli ilçesinde yaşayan Ü.A., çocuklarını göremediği iddiasıyla eski eşini rehin aldı. Polisin ikna etmeye çalıştığı Ü.A.'nın eşini ayağından vurduğu ve sağlık ekiplerinin eve girmesine izin vermediği öğrenildi.

Olay, saat 12.00 sıralarında Kepez Mahallesi meydana geldi. İddiaya göre, çocuklarını göremediğini iddia eden Ü.A., eski eşinin yaşadığı eve gitti. Evin önünde gördüğü kızıyla eski eşi A.D.'nın evinin kapısına giden Ü.A., zorla içeri girdi. Ü.A. eşini ve evde bulunan 3 çocuğu ile komşusunun 2 çocuğunu rehin aldı. Komşularının haber vermesiyle eve çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Ü.A. bu sırada eski eşi A.D.'yi tabancayla ateş ederek ayağından vurdu. Polislerin iknası sonucu evde 5 çocuğu serbest bırakan Ü.A., sağlık ekiplerinin eve girmesine ise izin vermedi.

3 SAAT SONRA TESLİM OLDU

Çocuklarını göremediği iddiasıyla eski eşini rehin alan Ü.A.'yı(43), polis ekipleri, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumoğlu, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Hüzeyfe Yücedağ ve İlçe emniyet Müdürü Hakan Çelik tarafından ikna edilmeye çalışıldı. Ü.A., çocukların velayeti konusunda kendisine yardımcı olunacağı sözü üzerine teslim oldu. Ayağından vurularak yaralanan A.D., sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Gözaltına alınan Ü.A. ise ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü.