KAHVEHANE -KIRAATHANE, ÇAY OCAĞI,KAFE, KAFETERYA ÜYELERİMİZİN UYMASI GEREKLİ KURALLAR

KAHVEHANE -KIRAATHANE, ÇAY OCAĞI,KAFE, KAFETERYA ÜYELERİMİZİN UYMASI GEREKLİ KURALLAR
1.06.2020 - 09:36
6589

 Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören yayınladığı mesajında, bugün yeniden normale dönen kahvehane, kıraathane, çay ocağı ve kafeterya sahibi işletmelerin uyması gereken kuralları hatırlattı.

İşgören yayınladığı mesajında uyulması gereken kuralları madde madde sıraladı…

DUYURU: KAHVEHANE -KIRAATHANE, ÇAY OCAĞI,KAFE, KAFETERYA ÜYELERİMİZİN UYMASI GEREKLİ KURALLAR:

COVİD-19 İL VALİLİĞİ HIFZISIHHA KURULU TOPLANTI KARARLARI AÇIKLANMIŞTIR. HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

1-BARDAK YIKAMA MAKİNESİ OLANLAR CAM BARDAKLA SERVİSLERİNİ YAPABİLECEK, MAKİNESİ OLMAYANLAR İSE KARTON BARDAK KULLANMAYA ZORUNLU OLARAK DEVAM EDECEKLERDİR.

2-İŞYERLERİMİZ İSTERLER İSE COVİD-19 TESTİ ODAMIZA MÜRACAAT ETMEK SURETİ İLE YAPTIRABİLECEKLERDİR.

3-HER KAHVEHANEDE ATEŞ ÖLÇER MUHAKKAK OLACAK.MÜŞTERİLERİN ATEŞLERİ İÇERİYE GİRİŞLERDE ÖLÇÜLECEKTİR.38 C'DEN YÜKSEK ATEŞİ OLAN MÜŞTERİLER İÇERİYE ALINMAYARAK 112 VEYA SAĞLIK KURULUŞUNA BAŞVURMASI SAĞLANACAKTIR.

4-PERSONEL VE MÜŞTERİ ÇAY İÇMEK HARİCİNDE BURUNLARI KAPALI ŞEKİLDE MASKE TAKACAKTIR.MASKESİZ MÜŞTERİ İÇERİYE ALINMAYACAKTIR.MÜŞTERİNİN YANINDA YOKSA VERİLMEK ÜZERE MASKE BULUNDURULMALIDIR.

5-KAPI GİRİŞİNDE VE HER MASADA EL DEZENFEKTANI VEYA KOLONYA BULUNDURULACAKTIR.

6- ÇAY/KAHVE MAKİNESİ , SU SEBİLLERİ, HER TÜRLÜ İÇECEK MAKİNESİ GİBİ ARAÇLARIN KALDIRILMASI VEYA MİSAFİRLERE SERVİS ELAMANI ARACILIĞIYLA SERSİV YAPILMASI SAĞLANACAKTIR.

7-MASALAR ARASI EN AZ 1,5 METRE ,SANDALYE ARALARI 60 CM OLACAK ŞEKİLDE DÜZENLENECEKTİR.MASALARDA KARŞILIKLI OTURMA DÜZENİ SAĞLANMALIDIR.

KARŞILIKLI OTURMA MASA ENİ 70 CM'DEN KÜÇÜK MASALARDA ÇAPRAZ OTURMA DÜZENİ UYGULANMALI VEYA KARŞILIKLI OTURMA MESAFESİNİN ARTTIRILMASI AMACIYLA İKİ MASA BİRLEŞTİRİLEREK KULLANILMALIDIR.

İÇERİDE VEYA DIŞARIDA SIRA OLUŞABİLECEK HER YERDE ( LAVABO ÖNLERİ, VARSA SİGARA İÇME ALANLARI VS.) 1,5 METRE ARA İLE SOSYAL MESAFE ALANLARI İŞARETLEMELERİ YAPILMALIDIR.

8- İŞLETMENİN GİRİŞİNDE MUTLAKA KAPASİTE SAYISI ( İÇERİYE ALINACAK KİŞİ SAYISI) BELİRTİLECEK. KAPASİTE BİLGİSİ İŞYERLERİMİZİN GİRİŞİNDE GÖRÜNÜLEBİLİR BİR YERE ASILACAKTIR.BU KAPASİTEYE UYGUN SAYIDA MİSAFİR KABUL EDİLECEKTİR. KOLLUK KUVVETLERİ KONTROLLERDE İÇERİDEKİ MİSAFİR SAYIMINI YAPABİLECEKLERDİR.

9-İNTERNET, PLAYSİTATİON VB. OYUN SALONLARI BİR SÜRELİĞİNE DAHA KAPALI OLACAKTIR.

10-NARGİLE İÇİLMESİNE KESİNLİKLE MÜSADE EDİLMEYECEKTİR.

11-HER TÜRLÜ KAĞIT OYUNLARI, OKEY, TAVLA , İSKAMBİL VB. BİR SÜRELİĞİNE OYNATILMAYACAKTIR. ŞUAN YASAK. SERBEST BIRAKILDIĞINDA TARAFINIZA BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR.

12-İŞ YERLERİMİZDE SOSYAL MESAFE- MASKE - HİJYEN KURALLARINA UYULACAKTIR.

13-KAPI KOLLARI TEMAS ÇOK OLDUĞUNDAN DEZENFEKTE EDİLECEK ÇAMAŞIR SUYU İLE SİLİNECEKTİR.

14-TUVALETLERDE KAĞIT HAVLU, SIVI SABUN VE EL DEZENFEKTANI BULUNDURULACAKTIR.KAPI KOLLARI LAVABOLAR, MUSLUK, BATARYA BAŞLIKLARI SIK SIK TEMİZLENMELİ VE DEZENFEKTE EDİLMELİDİR.

15- ÇAY OCAKLARI SOSYAL MESAFE KORUNARAK TABURE VE SEHPALARINI KULLANABİLECEKLERDİR.

16-COVİD - 19 TEDBİRLERİNİN VE KURALLARININ YER ALDIĞI BİLGİLENDİRME AFİŞLERİ İŞYERİ GİRİŞİ VE MÜŞTERİLERİN KOLAYCA GÖREBİLECEĞİ YERLERE ASILACAKTIR. TEDBİRLERİ A4 'E RENKLİ ÇIKARTABİLİRSİNİZ.

17- KAHVEHANELERİMİZİN KAPANIŞ SAATİ 22:00 ' DIR.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Erkan Salgara
  Erkan Salgara
  3.04.2021 18:41

  Niye açıyosunuz ozaman bu işletmeleri o yasak bu yasak bu şartlarda zaten esnaf iş yapamazki yalandan normalleşme yersennn.......

 • SAYIN İŞGÖREN
  SAYIN İŞGÖREN
  3.04.2021 18:41

  ODA OLARAK ÜYELERİNİZİN HAKLARINI SAVUNAMIYORSANIZ? KAHVEHANELER YERİNE HERKESİ KAPATIYORLAR? SORDUNUZ MU MANTIK NE? 22'YE KADAR BULAŞMAYAN VİRÜS 22'DEN SONRA MI BULAŞACAK... MANTIKLI AÇIKLAMA BEKLİYORUZ?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız