KAHVELERDE OYUN OYNANMAYACAK

KAHVELERDE OYUN OYNANMAYACAK
31.05.2020 - 17:25
1993

 Düzce Valiliği Korona Virüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirleri yayımladı.

Düzce Valiliği tarafından Kovid 19 pandemisi nedeniyle alınan tedbirlerin yenisi yayımlandı. Alınan yeni kararlara göre Lokanta, Restoran, Kafe Vb. İşyerleri, Park/Piknik Alanları/Mesire Yerleri, Sosyete Pazarlarında uyulması gereken kurallar bir bir sıralandı.

Alınan kararın en ayrıt edici yanı, kıraathane ve  kahvehanelerde iskambil, okey, tavla gibi oyunlar kesinlikle oynanmayacağı ve yasağa uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3 bin 150 TL, Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince 392 TL, idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi…

“ Faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan/kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokallerinin (iskambil, okey, tavla oyunları (iskambil, okey, tavla vb. malzemelerin bulundurulmayacaktır) ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere) 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar dâhilinde saat 22.00'a kadar hizmet vermeye başlamalarına (Kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerinin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi olmayacaktır. “ denildi.