Cafe ve Restoranlar 1 Haziranda açılıyor. Ancak….

Cafe ve Restoranlar  1 Haziranda açılıyor. Ancak….
28.05.2020 - 23:11
2430

 Cumhurbaşkanı Erdoğan: “1 Haziran tarihi itibariyle restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay b ahçeleri, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.” dedi.

Haftalardır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği kararı bekleyen  cafe ve restoran işletmecileri, alınan kararı sevinçle karşılarken  bir yandan da yeni normalleşme takvimine uygun davranılmaasını istediler.

Yıllardır Akçakoca Balıkçı Barınağı içinde cafe işletmeciliği yapan Liman Cafe & Bistro’nun sahibi Yılmaz Çakmak, alınan kararı sevinçle karşıladığını belirtmekle beraber, işletme sahibi meslektaşlarına hayati uyarılarda bulundu.

İŞTE YILMAZ ÇAKMAK’IN UYARI DOLU MESAJI:

Evet gözümüz aydın!  Tüm işletmeci arkadaşlarımız 1 Haziran itibari ile işletmelerimiz açılacak.

Hepimizin hijyen kurallarına uyacağına eminim. Fakat, sadece uymak yetmez fazlasını yapmamız gerekir ki,  bizlerin insanlarımızın  nefes almasını sağlayacağımız hijyenik ortamları hazırlamamız gerekir.

 Pandemi bitmedi. Bu bir deneme süreci , bizler elimizden geleni fazlasıyla yaparsak evlerinde değil işletmelerimizde izole edilmiş ortamlarda gönül rahatlığıyla misafirlerimizi ağırlayabiliriz.

Bu sayede deneme sürecini tüm önlemleri alarak hijyeni en üst düzeyde tutarak atlatırsak , Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi uygun olmayan durumlarda geri gitme olasılığını yaşamamış oluruz.

 İşletmelerin açılmasını kazanç amaçlı değil istihdamı devam ettirmek olarak düşünürsek,  belki karımızdan zarar etmiş oluruz ancak hem çalışan personellerimiz, hem biz, hem de Akçakoca olarak kazanan bizler oluruz...