Dur İhtarına Uymadı, kaçtı....

Dur İhtarına Uymayan Motosiklet Sürücüsü Polis Kovalamacasıyla Yakalandı

Dur İhtarına Uymadı, kaçtı....
25.05.2020 - 10:03
4823

 Sokağa çıkma kısıtlamasında mazeretsiz olarak dışarı çıkan ve motosikletiyle gezerken polis ekipleri tarafından durdurulmak istenen sürücü polisin dur ihtarına uymayınca nefes kesen kovalamaca yaşandı.

Polis ekiplerinden uzun süre kaçan motosiklet sürücüsü bir fabrikanın bahçesinde park halindeki otomobile çarptı. Yaya olarak saklandığı yerde polis ekipleri tarafından yakalandı.

  Düzce’de gece saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen plakasız motosikletiyle gezmek için dışarı çıkan Emre Ü. isimli sürücüyü polis ekipleri Şehirlerarası otogar önünde durdurmak istedi.

Polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlayan motosiklet sürücüsünün peşine takılan polis ekibi, defalarca dur ihtarı yapmasına karşın motosiklet sürücüsü bir türlü durmadı. Cumhuriyet Mahallesi’nde Hacı Mevlüd Sivrioğlu Sokak üzerinde bir fabrikanın bahçesine girerek polis ekiplerinden kurtulmaya çalıştı.

Ancak fabrika bahçesinde park halindeki Celaleddin Uzgil’e ait 06 FNA 48 plakalı otomobile çarpınca motosiklet hasar aldı. Bu defa motosikletini bırakarak yaya olarak kaçan Emre Ü., fabrika bahçesinde saklanırken çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri tarafından yakalandı.   

  Emre Ü.’nün çarptığı otomobilin sahibi Celaleddin Uzgil, olay anını anlatarak; “Polis arkadaşlar zaten kovalıyorlarmış. Önce fabrika girişindeki demirlere çarptı. Ardından da otomobile çarparak fabrikanın arkasına doğru kaçmaya başladı” dedi.

    Emre Ü. ifadesi alınmak üzere polis merkezinde götürüldü. Polis aracına bindirilirken gazetecilerin neden polisten kaçıyorsunuz sorusuna “Seni ilgilendirmez” diyerek cevap veren Emre Ü., kendisini görüntüleyen gazetecilere de tepki gösterdi. (İHA)