Alaplı- Ereğliye girişi çıkış yasağı devam ediyor...

Alaplı- Ereğliye girişi çıkış yasağı devam ediyor...
12.05.2020 - 08:42
1875

 Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 15 büyükşehir ve Zonguldak'ın giriş çıkış kısıtlamasının devam edeceğini belirtti. Erdoğan ayrıca, Adana, Diyarbakır,Mardin, Trabzon, Orzu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ olmak üzere 9 büyükşehir'in giriş çıkış kısıtlanmasını kalktığının müjdesini verdi

Yeni kabine toplantısında 9 ilde giriş çıkış kısıtlaması kaldırıldı. Ancak Zonguldak'ta giriş çıkış yasağı devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası normalleşme süreci ile ilgili ele alınan yeni adımları açıkladı. Erdoğan; Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Tekirdağ, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'da da giriş-çıkış sınırlamasının kaldırıldığını söyledi.

16-17-18 ve 19 MAYIS'TA 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 ilde daha seyahat yasağının sona erdiğini açıkladı. Erdoğan, "Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ'a giriş-çıkış kısıtlaması kaldırıldı" ifadelerini kullandı.

7 İLDE DAHA GİRİŞ-ÇIKIŞ KISITLAMASI KALDIRILMIŞTI

Öte yandan, geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs önlemlerine ilişkin yayınladığı genelgeyle; Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'da kara, hava ve deniz yoluyla giriş ve çıkış kısıtlaması kaldırılmıştı.

15 İLDE YASAK DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 ilde daha seyahat kısıtlamasının sona erdiğini açıklamasının ardından yasak uygulanan il sayısı 15'e düştü.Seyahat kısıtlamasının devam ettiği iller şu şekilde:Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ile Zonguldak. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız