Sahibinden SATILIK ve KİRALIK tarihe karışıyor

Sahibinden SATILIK ve KİRALIK tarihe karışıyor
7.05.2020 - 09:55
2691

 Hazırlanan yeni yasa tasarısına göre artık TAŞINMAZ TİCARİ YETKİ BELGESİ olmayanlar satılık ve kiralık ilanları veremeyecekler. Satılık ve kiralık daire ilanları sadece yetki belgesi olan emlakçılar tarafından verilebilecek

 Geri sayım başladı

Ticaret Bakanlığı tarafından ilk olarak 5 Haziran 2018’de hazırlanan ama yürülüğe girmesi sürekli ertelenen TAŞINMAZ TİCARİ YÖNETMELİĞİ için geri sayım başladı.

Resmi Gazetede yayınlanman son yönetmeliğe göre 31 Ağustos 2020 tarihinden sonra yeni bir erteleme kararı çıkmadığı takdirde TAŞINMAZ TİCARİ YETKİ BELGESİ resmi olarak yürülüğe girmiş ve kabul edilecek.

25 Bin TL cezası var

Düzenlemenin yürülüğe girmesiyle birlikte yetki belgesi olmayanlar KİRALIK ve SATILIK işlemi yapamayacaklar.

Bunlara ev sahipleri de dahil.

Yasağa uymayanlar ise 25 Bin TL para cezası uygulanacak. Bundan sonra vatandaşlar kendilerine, babasına, kardeşine, eşine ait olan konut, arsa ve işyerleri için hiçbir şekilde satış işlemi yapamayacak tüm yetki emlakçılarda olacak.

Aynı şekilde yetki belgesi olmayan emlakçılarda bu işlemleri yapamayacaklar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Abdullah
  Abdullah
  3.04.2021 18:41

  Yani emlakçı lara soyduracağız sizi, fiyatlarda uçacak!!!

 • vatandaş
  vatandaş
  3.04.2021 18:41

  yine anlamadan haber yapmışsınız. bu olay kaçak olarak emlakçılık yapanları ilgilendiriyor. emlak işiyle uğraşmayan herkes kendi evini kendisi satabilir.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız