ŞOFÖR KORONAYA GEL DİYOR

ŞOFÖR KORONAYA GEL DİYOR
4.05.2020 - 19:19
2883

Düzce – Üçyol minibüsünden çekilen bir görüntü, toplu taşıma araçlarında kapasitenin yüzde 50'si oranında yolcu taşıma genelgesi ile uzmanların sık sık uyardığı sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığını gösterdi.

 İçişleri Bakanlığı corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında il ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları, araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul etmesiyle ilgili genelge yayınladı.

Hayata geçirilen karar sonrası, bugün Üçyol –Düzce minibüsünde çekilen görüntü, karara uyulmadığını gösterdi.

Ayrıca uzmanların da sık sık ‘sosyal mesafe kuralı’ çağrıları, corana virüsü riskinin en fazla olduğı toplu taşıma araçlarından olan şehir içi minibüslerinde hiçe sayıldığını gösterdi.

Gölyaka –Çilimli Sapakları arasında bulunan bir noktadan otobüse binerek Düzce istikametinde çekilen görüntüde sorumsuz otobüs şoförü mevcut koltuk sayısının neredeyse 2 katı yolcuyu dolmuşa doldurarak insanların canlarını hiçe saydı. Düzce’de alınan onca kararın ve tedbirin ardından bu görüntülerin ortaya çıkması sorumsuz şoförün "Koronaya davetiye çıkarıyor" yorumunu yaptırdı.