Akçakocada Trafik Haftası Etkinlikleri Başladı...

Akçakocada Trafik Haftası Etkinlikleri Başladı...
2.05.2020 - 15:58
1638

 Bu yıl 2-­8 Mayıs 2020 tarihleri arasında kutlanan Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, Akçakoca genelinde bulunan trafik levhaları ile yaya geçit çizgileri yenilendi.

Her yıl  Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirilen Karayolu Trafik Haftası, Akçakoca’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Akçakoca İlçe Emniyet  Müdürlüğü, Akçakoca İlçe Jandarma Komutanlığı ve Akçakoca Belediyesi iş birliği ile, şehir  genelinde trafik işaret ve levhaları yenilendi, ana caddelere asılan pankartlarda polis ve jandarmanın 7/24 vatandaşın huzuru için sokakta olduğu anımsatıldı.

Polis, Jandarma ve Belediye işbirliği ile şehir içindeki yaya geçitlerine, üzerinde “ Önce Yaya ,Önce İnsan “ yazan sloganlar, ana caddelere ise, üzerinde “ Öncelik Yayanın, Öncelik İnsanın” yazan pankartlar asıldı.  

Alınan bilgiye göre,  her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü 'Karayolu Trafik Güvenliği Günü', bugünü takip eden hafta ise 'Karayolu Trafik Haftası' olarak kutlandığı açıklandı.

Kara Yoolları Trafik Haftası’nın, geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl, koronavirüs (Kovid­19) salgınına karşı alınan tedbirlerle örtüşecek şekilde icra edileceği bildirildi.