Valilik kararı... Maske bulundurmayan marketleri şikayet edin!

Valilik kararı... Maske bulundurmayan marketleri şikayet edin!
12.04.2020 - 18:30
3434

Düzce Valiliği,  yazılı bir açıklama yaparak, zincir marketlerin müşterilerine maske ve eldiven temin etmek zorunda olduğunu açıkladı.

Düzce Valiliği Yerel medya kuruluşlarında „ Düzce’de durum vahim“  başlık haber ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.   Valilik yazılı açıklamaında, müşterilerne maske ve elidven vermeyen işyereli hakında işlem yapılacağını söyledi.

Yapılan açıkşlamada şu görüşlere yer verildi…

„ İlimiz yerel medya kuruluşlarında yer alan "Düzce'de Durum Vahim" başlıklı haberler ile ilgili olarak; Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde, İl Olağanüstü Umumî Hıfzıssıhha Kurulu Kararları gereğince marketlerde maske ve poşet eldiven kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Vatandaşların, kişisel koruyucu ekipmanlar ile (maske ve poşet eldiven)marketlere alınmasından işletmeler sorumludur.

PARA CEZASI UYGULANACAK

Marketler başta olmak üzere, maske takma zorunluluğu olan tüm iş yerlerinde müşterilere verilecek olan maske ve poşet eldivenlerin iş yerleri tarafından temin edilmesi gerekmektedir. Aykırı hareket eden iş yerlerine Umumî Hıfzısıhha Kanunu gereğince idari para cezası uygulanacaktır.denildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Akçakocalı Genç
    Akçakocalı Genç
    3.04.2021 18:41

    Bari telefon numarası belirttin de arayalım nereye bildireceğiz onu söyleyin barii

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız