İTÜ öğrencisi Emircan Kılıçkaya korona virüse yenik düştü

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği öğrencisi 23 yaşındaki Emircan Kılıçkaya korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İTÜ öğrencisi Emircan Kılıçkaya korona virüse yenik düştü
12.04.2020 - 12:24
3114

 Edinilen bilgilere göre İstanbul Teknik Üniversitesi 'nde okumakta olan bir genç , koronavirüse karşı verdiği mücadeleyi kaybetti ve yaşamını yitirdi. İTÜ 'den yapılan açıklamada "Uçak Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Emircan Kılıçkaya'yı 11 Nisan 2020'de COVID-19 nedeniyle kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve İTÜ Camiasına başsağlığı dileriz"  ifadelerine yer verildi. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Orhan Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı ve başsağlığı mesajı yayımladı. Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kaya , "İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri son sınıf öğrencisi ve CBI Lab üyesi sevgili Emircan Kılıçkaya bu sabah Corona virüsü nedeniyle hayata gözlerini yummuştur. Kendisi gerçekten son derece yardım sever, çalışkan ve vefalı birisiydi. Allah rahmetiyle muamele etsin" dedi.