Sosyal politika müdür yardımcısından nefret tweeti..GEBER!

"Evde kal" çağrılarına "Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum," diye yanıt vererek durumunu anlatan kadına, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı yanıt verdi: Geber.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay ın görevden alındı.

Sosyal politika müdür yardımcısından nefret tweeti..GEBER!
9.04.2020 - 13:54
1067

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı görevinde bulunda Nail Noğay, “Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum” diyen roman kadına Twitter’dan “Geber” yanıtını verdi

Euronews’un paylaştığı videoda, bir kadın “Şu anda çok mağdur durumdayım. Bu sabah, ayıptır söylemesi, çocuklarıma kahvaltı ettiremedim ve bu benim zoruma gitti. Devletimiz bu duruma bir el koysun. Şimdi çocuklarım aç kalmasınlar diye dilenmekten geliyorum. Pastaneleri, çöpleri gezerek çocuklarıma ekmek getirdim. ‘Kal’ diyorsunuz ama mecburuz gitmeye. Çoluk çocuğumuz var, açız yani aç, aç. Biz açlıktan ölelim ama çoluğumuza çocuğumuza bir şey olmasın. Bana ne güzel diyorlar ki, ‘Çıkma, çıkma.’ Mecbur çıkacağım. Bir gelir olmayınca ne olacak? Mecbur kendimi dışarı atacağım. Şu anda ben dilenmekten geliyorum, kim bunu biliyor? Sadece ‘çıkma’ yapıyorlar. Gelsinler evimin halini görsünler,” sözleriyle içinde bulunduğu durumu anlattı.

Bu video bir hesaptan “Romanlardan ‘evde kal’ çağrılarına yanıt: Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum” denilerek paylaşıldı.

Bu paylaşımı da İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı Nail Noğay alıntılayarak “Geber” ifadesiyle yeniden paylaştı.

Görev tanımı “Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüpleri Birimi” olan Noğay, yaklaşık 7 saat sonra, gelen tepkiler üzerine tweetini sildi.

Noğay’ın tweeti silmesine neden olan tepkiler ise devam ediyor. binlerce insanın tepki gösterdiği Noğay’ın tweetini silme anını bir kullanıcı kayıt altına aldı.

 BAKANLIK GÖREVİNDEN ALINDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Nail Noğay’ın görevden alındığı ifade edildi: