Alan elin veren eli görmediği Güzel bir dayanışma örneği....

Alan elin veren eli görmediği Güzel bir dayanışma örneği....
6.04.2020 - 18:34
5142

Akçakoca  ilçesinde, "İmkanı olan bıraksın, ihtiyacı olan alsın" denilerek gıda ve temel ihtiyaç maddelerinin bulunduğu raf hazırlandı.

Akçakoca’da iki noktaya Korona virüs Covid-19 salgının yaşandığı bu günlerde ihtiyacı olan kişiler için temel ihtiyaçların bulunduğu raf oluşturuldu.

Anadolu topraklarının yüz yıllardır değişmeyen dayanışma geleneğinden olan “ İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın” uygulaması, Akçakoca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden hayata geçirildi.

Akçakoca Cumhuriyet Başsavcılığı adına  Samet Yelis ile Mustafa Enes Gündüz tarafından yapılan açıklamada;

“ 1 nolu dolabı Akçakoca Çuhallı Çarşısında Sahil Ekmek önüne monteledik ve karınca kararınca içini doldurduk. Diğer dolabı da Akçakoca Merkez cami arkasındaki Bim'in oraya koyacağız. Dayanışma kampanyamıza destek olan herkesten Allah razı olsun.  Unutmayalım ki, Bölüşürsek tok oluruz. Bölünürsek yok oluruz.! Biz bize yeteriz Akçakocam...”

Samet Yelis & Mustafa Enes GÜNDÜZ

Akçakoca Cumhuriyet Başsavcılığı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Zeynep Yılmaz
  Zeynep Yılmaz
  3.04.2021 18:41

  Çok güzel bir akım başlattılar. Tebrik ediyor Akçakocaya hayırlar getirmesini diliyorum. Kardeşlik duygusu budur

 • Oktay ÖZDEMİR
  Oktay ÖZDEMİR
  3.04.2021 18:41

  Mustafa Enes bey bu tür davranışlarıyla gerçekten örnek güzel bir insandır. Allah hayrını kabul etsin.

 • Eyup Çelik
  Eyup Çelik
  3.04.2021 18:41

  Maşaallah çok güzel bir haber bir anda bir hadisi şerif aklıma geldi ( Vern el alan elden üstündür ) Tamda böyle kritik bir dönemde geçerken böyle bir uygulamayı devreye sokan sayın Cumhuriyet baş savcınıza ve emeyi geçen tüm kardeşlerimize teşekkür,lerini sunarım

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız