İŞTE İL İL GİRİŞ ÇIKIŞ YASAĞI OLAN SEHİRLER

İŞTE İL İL GİRİŞ ÇIKIŞ YASAĞI OLAN SEHİRLER
4.04.2020 - 07:21
1336

 Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla birlikte 30 büyükşehire giriş ve çıkışlar yasaklandı. 30 Büyük Şehirin yanı sıra Zonguldak iline de giriş çıkışlara kısıtlama getiriiyor.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüs ile mücadelede alınan yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan 30 büyükşehire giriş çıkışın yasaklandığını ayrıca akciğer rahatsızlıklarının yoğun göründüğü Zonguldak ilinde de giriş çıkışa kısıtılma getirildiğini duyurdu. Erdoğan'ın bu açıklaması ile birlikte Düzce'ye komşu olan Sakarya ve Zonguldak illerine giriş çıkış kısıtlanmış olacak. Bu durumda Düzce'den sadece Bolu iline giriş çıkış yapılabilecek. Yasak bu geceden itibaren başlayacak ve 15 gün süre ile devam edecek.

30 BÜYÜKŞEHİR HANGİ İLLER?

İçişleri Bakanlığı 81 ile seyahat yasağı ile ilgili genelge gönderdi. Genelge'de şu ifadeler kullanıldı;

Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak ili için;

Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ile Zonguldak il sınırlarından kara, hava ve denizyolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 03 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den itibaren 15 günlük bir süre için geçici olarak durdurulacaktır.